בעבר הלא כל כך רחוק, כשזוגיות היתה נעשית רצינית, בני הזוג לרוב היו מתחתנים ועוברים לגור ביחד. אך בעשורים האחרונים מקובל לחבור יחד ולגור אצל ההורים של אחד מבני הזוג. כמובן שלא מדובר במצב אידיאלי מהסיבה הפשוטה שכל זוג משתוקק לפרטיות, אך  כאמור המצב הכלכלי לעיתים מאלץ את בני הזוג להתפשר על מקום מגורים. השאלה היא כיצד המגורים עם ההורים משפיעים על הזוגיות?

ברור לכולנו כי אין כאן תשובה חד משמעית, הרי כל מקרה לגופו. ישנם הורים שמאוד קל להסתדר איתם ולחיות יחד איתם תחת קורת גג אחת, בעוד שיש כאלה שיכולים למרר לכם את החיים.

קחו לדוגמה זוג צעיר ששידכתי לפני מספר שנים: הם התחתנו ורכשו "על הנייר" דירה מקבלן, שהיתה אמורה להתאכלס לאחר שנתיים מיום הרכישה. בני הזוג לא יכלו לעמוד גם בתשלומי משכנתא וגם בתשלומי שכירות ולכן החליטו לעבור לגור עם ההורים של הבחור. למה דווקא אצל ההורים של הבחור? כי הבית שלהם היה הרבה יותר גדול, שיקולי נוחות....

 אינני אומרת חלילה שלא צריך לגור עם ההורים לתקופה מסוימת. טבעי לחלוטין שזה יקרה, רק צריך לעשות זאת בחכמה. לפעמים עדיף לגור דווקא בבית הקטן והצפוף של ההורים שאיתם מסתדרים, מאשר לעבור לגור בבית הגדול והמרווח של ההורים איתם פחות מסתדרים. ומה שלא יהיה- זכרו שזו רק תקופה זמנית

היחסים בין האישה לבין חמתה היו בסך הכל בסדר, לא יחסים חמים מדי ולא קרים מדי, יחסים קורקטיים, אבל ברגע שעברה לגור איתם גילתה צד אחר לגמרי. מסתבר שחמתה היא אישה חולת שליטה, ומכיוון שכך, שהיא התערבה לבני הזוג בפרטים הכי קטנים בחייהם, אפילו עד כדי כך שהיא היתה פותחת להם את הדואר. היא התערבה בכל דבר שהם עשו, ובכל שקל שהם בזבזו. זה היה בלתי נסבל בעליל, וגרם למתח גדול בין בני הזוג, עד כדי כך שהם התחילו לדבר על גירושין. בסופו של דבר הם החליטו לקחת הלוואה ולצאת לשכירות על מנת להציל את הזוגיות שלהם שנפגעה קשות עקב המגורים עם ההורים, ומשם הכל הסתדר.

מוסר השכל: אינני אומרת חלילה שלא צריך לגור עם ההורים לתקופה מסוימת. טבעי לחלוטין שזה יקרה, רק צריך לעשות זאת בחכמה. לפעמים עדיף לגור דווקא בבית הקטן והצפוף של ההורים שאיתם מסתדרים, מאשר לעבור לגור בבית הגדול והמרווח של ההורים איתם פחות מסתדרים. ומה שלא יהיה- זכרו שזו רק תקופה זמנית, והתאמצו לעבור אותה בשלום. ברגעים הקשים דמיינו את עצמכם יושבים בביתכם החדש, בשקט שלכם, בלי אף אחד ש"יושב לכם על האש". חשבו על הרגעים הטובים שיהיו לכם יחד וזה מה שיחזיק אתכם.