סטטיסטיקת הגירושין רק הולכת ועולה כל שנה, ואחת מהסיבות המרכזיות לזה היא העובדה שאנחנו חיים בדור החד-פעמי. אם פעם זוגות היו נקלעים למשבר ונלחמים כדי להישאר ביחד, היום המצב שונה לגמרי. אנחנו לא טורחים יותר מדי לתקן את מה שמקולקל , לא מתאמצים יותר מדי, פשוט מרימים ידיים מהר מדי. זה פשוט הדור שהפכנו להיות. במקום לקנות רכב ולהישאר איתו המון שנים, אנחנו לוקחים רכב בליסינג כל 3 שנים.

אם הטלפון מתקלקל, אנחנו בדרך כלל פשוט משדרגים אותו לטלפון חדש. היום אפילו בחגים אנשים מגישים את ארוחת החג בכלים חד-פעמיים. כאילו לכל דבר יש תחליף, וזאת הבעיה בעצם. אני טוענת שצריך לתת את כל כולנו כשיש משבר, לנסות בכל הכוח לאחות את הפצעים, ורק אם ניסינו הכל, אז אפשר באמת לצאת לפרק חדש.

אבל עוד לפני כן, יש טיפ אחד שאימצתי לעצמי לפני המון שנים והוא מאוד עוזר לי - להתעלם משלילי ולחזק את החיובי. אני יודעת שזה קשה, ואפילו מאוד, כי באופן טבעי אנו נוטים "להיתקע" על האין במקום על היש, אבל מי שינסה לאמן את השריר הזה של הסתכלות דרך משקפיים ורודים, בוודאות יעלה את הסיכויים שלו לזוגיות בריאה יותר.

זה טיפ חזק שעוזר לי כל יום, וגם עזור להמון זוגות. הוא בכלל טיפ טוב לכל מערכות היחסים. ברגע שנדע להתרכז בחיובי, המצב יהיה טוב. אבל מי שעסוק כל הזמן בחצי הכוס המלאה, מוצא את עצמו ממורמר.

סטטיסטיקת הגירושין רק הולכת ועולה כל שנה, ואחת מהסיבות המרכזיות לזה היא העובדה שאנחנו חיים בדור החד-פעמי. אם פעם זוגות היו נקלעים למשבר ונלחמים כדי להישאר ביחד, היום המצב שונה לגמרי. אנחנו לא טורחים יותר מדי לתקן את מה שמקולקל, לא מתאמצים יותר מדי, פשוט מרימים ידיים מהר מדי. זה פשוט הדור שהפכנו להיות

יש עוד טיפ חזק שקשור גם לכל הנושא של עידן הדיגיטל. תחשבו על ארוחת ערב שגרתית בבית ביום רגיל. פעם היו יושבים יחד ומדברים על היום שהיה. היום בין ביס לביס שומעים את צפצוף הטלפון. הנה התקבלה עוד הודעה, הנה עוד חבר העלה פוסט לפייסבוק, הנה עוד מישהו שלח מייל....

זה פשוט לא נגמר. ואנחנו הפכנו למכורים. חייבים לדעת הכל כאן ועכשיו מי שלח מה, מי מחפש אותי, אולי זה דחוף, וגם חייבים לענות כאן ועכשיו. אנחנו מעדיפים "לייבש" את בן/בת הזוג שלנו ולהתפנות לטלפון ,מאשר לא להגיב באופן מיידי לאותו גורם ששלח מייל/העלה פוסט/רשם הודעה....

והתוצאה היא ברורה.!!! במקום לשבת ולשוחח אחד עם השניה, אנחנו עסוקים בסמארטפון שלנו בלייקים ל"חברים" שאנחנו בקושי מכירים. 

אז מה עושים?

קודם כל צריך להיות מודעים למצב. אל תיכנעו ללחץ של העידן הדיגיטלי. אני יודעת זה קשה, אבל זה אפשרי. השתיקו את קבוצות הוואטסאפ ובטלו את כל ההתראות שלכם- אין צורך שתקפוץ לכם התראה בכל פעם שמישהו שולח לכם הודעה. בינינו, ב- 99% מהזמן זה שטויות ומי שיצטרך אתכם באופן דחוף יידע איך להשיג אתכם.

עוד משהו, תקבעו ביניכם זמנים מוגדרים בהם הטלפון במצב שקט, למשל בזמן ארוחה או בשיחה היומית שלכם, ותלמדו להרגיל את העולם שאתם לא זמינים 24/7. ולסיום, למדו להנות מהזמן שלכם יחד בלי הפרעות ובלי רעש ברקע. במקום להיות עסוקים בלתעד את זמן האיכות יחד ולצלם את המנה שקיבלתם במסעדה ולעשות צ'ק אין למקום הבילוי, פשוט תהנו אחד מהשנייה, בדיוק כמו פעם. זה הסוד לזוגיות טובה. אין כאן חוכמות.