לאחר כמעט חמישים שנה מאז הפעם האחרונה בא למדו בבית הספר, נכנסו 28 תושבים ותושבות ותיקים מהעיר לתיכון עירוני ה, בו החלו ללמוד השבוע "כתלמידים" מן המניין. מדובר בפרויקט שנקרא "כיתת ותיקים" המתקיים לראשונה בעיר .

את פניהם של התלמידים החדשים קיבלו בחום ובאהבה רבה מנהלת התיכון ליאת אפלבוים, להקת בית הספר ונציגי השכבה הבוגרת, שכבת י"א. את הטקס כיבדו בנוכחותם ראש העיר, חיים ביבס, סגן ומ"מ ראש העיר שלמה פסי המחזיק בתיק אזרחים ותיקים וסגן ראש העיר, מויש לוי מחזיק תיק החינוך.

רש העיר, חיים ביבס בירך את הנוכחים ואמר כי הוא מאמין שהתלמידים הוותיקים שהם למעשה תלמידים חדשים, וממוצע הגילאים שלהם עומד על 72, ישתלבו בפרויקט יפה זה בו הם תורמים ידע לתלמידים הצעירים ומקבלים ידע  והעשרה כאחד: "אנו נמשיך לפעול במלוא המרץ והמשאבים למען חיזוק ותמיכה בתושבים הוותיקים הנפלאים שלנו שעבורם גם הקמנו לפני כחצי שנה את מרכז הגמלאים בעיר במפג"ש האלה, המשמש עבורם מוקד קהילתי חשוב וחם".

פרויקט "כיתת הוותיקים" הוקם  ביוזמת המשרד לשוויון חברתי בשיתוף עם מינהל חינוך ורכזת אזרחים ותיקים בעירייה ומטרתו להעשיר את עולם הפנאי והידע של התושבים הוותיקים כמו גם לחבר אותם לקהילת התלמידים ולבית הספר, על מנת שהם יוכלו לתרום מהידע שנצבר עימם לאורך השנים.

כיתת הוותיקים תלמד לאורך השנה, פעמיים בשבוע בשעות הבוקר עד הצהריים. המקצועות שאותם ילמדו נבחרו בקפידה על מנת לספק להם תוכן עשיר, מסקרן וייחודי. כך למשל בין השיעורים שיועברו להם בכיתה יהיו לימודי סינית, מחשבת ישראל, קרימינולוגיה ועוד. שיעורים אלו יועברו על ידי מורי בית הספר.

בנוסף, צפויים התושבים הוותיקים להשתתף בטקסי בית הספר, בשיעורי חונכות ולהעניק הרצאות מתחום הידע שצברו במרוצת השנים או מהמקצוע בו עסקו אשר יכלו לתרום לחינוך וידע התלמידים בבית הספר.

שלמה פסי, סגן ומ"מ ראש העיר, מחזיק תיק אזרחים ותיקים: "כתת הוותיקים הינה יוזמה נוספת יוצאת מהכלל הן לטובת האזרחים הוותיקים וגם לטובת הקהילה ובית הספר. הביקוש הרב של התושבים הוותיקים להשתלב בפרויקט, שעולה בהרבה על המקומות בפיילוט הנוכחי , מראה שהיוזמה הזאת טובה ואני מקווה שנצליח להרחיב אותה ולאפשר קליטת אזרחים ותיקים נוספים. פעילות זו מתווספת  לפעילויות חדשות אחרות שמגיעות מתוך ההכרה של קברניטי העיר בצורך למתן שירותים חברתיים לאוכלוסיית הגמלאים שנמצאת בגידול מתמיד בעיר. מגיעה תודה והערכה למינהל החינוך יחד עם הנהלת בית הספר עירוני ה' ולעמיתי מויש לוי, שנרתמו לאתגר ולהוביל את הפרויקט ביחד עם רכזת האזרחים הוותיקים  באגף לשירותים חברתיים . אני מאחל הצלחה מלאה לתלמידים החדשים בדרכם החדשה."