בשבועיים האחרונים התקיימו במועדון מפג"ש – מרכז פעילות לגיל השלישי, פעילויות משותפות לאזרחים הוותיקים ונכדיהם, במסגרת הקייטנה המשותפת. זו הפעם השלישית שמתקיימת קייטנה כזו במהלך חופשות מערכת החינוך, ומטרתה היא להקל על האזרחים הוותיקים, שפעמים רבות עוזרים לילדיהם ושומרים בחופשות על הנכדים.

הפעילות של חופשה זו כללה ארבעה ימים מגוונים ועשירים, שבכל אחד מהם לקחו חלק כ-70 משתתפים, בהם גם חבר המועצה אבי אלבז. בין היתר, נהנו המשתתפים מסדנאות של צבעים וחומרים מן הטבע, בובות גרב ושוקולד, וכן מפעילויות ג'אגלינג, הפרחת בועות סבון ומשחקים עם חניכי שבט "דרור" של הצופים. באחד מימי הפעילות, משתתפי הקייטנה אף נפגשו לפעילות מיוחדת עם שוטרי התחנה העירונית ועם צוות השיטור העירוני וצוות מד"א.

כל הפעילויות שמו דגש על חוויה משותפת ויצירתית, שתורמת רבות להנאה המשותפת של שני הצדדים. התגובות החיוביות שהגיעו למפג"ש הראו למארגני הפעילות כי האזרחים הוותיקים בעיר רואים חשיבות רבה בפעילויות שמחזקות את הקשר הבין דורי, וכפי שאחת המשתתפות אמרה: "הנכדים יזכרו לטובה חוויה משותפת עם סבתא, וזה מה שחשוב".

ממלא מקום ראש העיר ומחזיק תיק האזרחים הוותיקים, שלמה פסי: "הקייטנה המשותפת היא פעילות בין-דורית מדהימה ומרגשת, שזוכה להצלחה רבה לפי כמות המשתתפים הרבה, הסבים והסבתות ונכדיהם. שכרנו הוא בעובדה שכולם נהנים, והתגובות הנלהבות נותנות לנו את הכוח להמשיך בעבודתנו ולהביא לעיר פעילויות דומות נוספות."