החל מיום ראשון 17.5, מיזם פעילויות תנועה לאזרחים הוותיקים בפארקים הבטוחים שנפתחו במודיעין בצל הקורונה

לאחר שהוגדר בחודש אפריל "זמן בטוח" במספר פארקים ברחבי העיר, למען האזרחים הוותיקים, בשל משבר הקורונה, יחל ביום ראשון מיזם חדש - "נעים בפארק", בהובלת מחלקת הבריאות, "אפשריבריא" של משרד הבריאות, קופ"ח כללית ומאוחדת ומחלקת אזרחים ותיקים.

במסגרת המיזם, יתקיימו שלל מפגשי ספורט ותנועה עבור האזרחים הוותיקים,  במטרה לאפשר להם זמן איכות מהנה בפארקים "הבטוחים" שפתוחים בשעות מוגדרות רק עבור אוכלוסייה זו. לצד ההנאה וההתאווררות במרחב הפתוח, הפעילות מקדמת אורח חיים בריא ושמירה על בריאות הגוף והנפש, במיוחד בתקופה מורכבת זו, אשר כפתה על בני ה-60 פלוס ריחוק חברתי ובידוד במשך כחודשיים.

מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי בפעילויות השונות תהיה הקפדה על שמירת הנחיות הבריאות הכוללות חובת עטיית מסכה בהגעה למקום (בפעילות עצמה אין צורך) ושמירת מרחק של 2 מטרים האחד מן השני. בנוסף, מדגישים בעירייה כי השהייה בפארק לפני ואחרי הפעילות מחייבת חבישת מסכה וכמו כן, בהתאם להנחיות משרד הבריאות הפעילות מותרת עד 50 איש.

הפעילויות יערכו בשבעה פארקים ברחבי העיר, בהם הוגדר "זמן בטוח" עבור האזרחים הוותיקים, בימי ראשון ורביעי בשעה 9:00 בבוקר -

• בפארק עמק החולה מול בית 77, התעמלות בריאותית לשיווי משקל.

• בפארק עמק איילון מול בית 52, יוגה צחוק.

• בפארק  עמק בית שאן ליד מפג"ש מול בית 7, התעמלות על כיסאות.

• בפארק עמק זבולון, מול בית 19 טאי צ'י –צ'יקונג.

• בפארק קייזר ברחוב בדולח 19 ביום ראשון – שומרים על כושר וביום רביעי-מיינדפולנס בתנועה.

• בפארק "הכבשים" ליד הדיור המוגן עזריאלי פאלאס- ביום ראשון  טאי צ'י וביום רביעי חיזוק דינמי.

•  בפארק "הפיראטים" מול נחל צלמון 4 - יוגה.

יש להגיע לפעילויות עם מסכה, בקבוק מים ומגבת.

מויש לוי, סגן רה"ע ומחזיק תיק אזרחים ותיקים: "החשיבות של חזרה לשגרה נוגעת לכל התושבים, ללא קשר לגילם. אני שמח מאוד שאנחנו יכולים להתחיל להחזיר את הפעילויות עבור האזרחים הוותיקים, בתקווה שתוך זמן קצר כולנו נוכל לחזור לשגרה מלאה ולהחזיר את כל הפעילויות עבור האזרחים שלנו".

ברוך בוחניק, מחזיק תיק קידום בריאות: "אנו מבינים שלא מספיק לתת מענה נקודתי וחשוב לוודא שישנה פעילות קבועה עבור הוותיקים שלנו ובדרך זו, לשמור על בריאותם הפיזית והנפשית על ידי יצירת מפגשים כיפיים במרחב הציבורי. אני רוצה להודות לכל העוסקים במלאכה ולמתנדבים תושבי העיר, על התגייסותם המיידית לכל בקשה מצידנו להעביר פעילות גופנית. לחלוטין לא מובן מאליו והעיקר שנשמור על הוותיקים כמו ההורים שלנו".