לפני כשבועיים התכנסו 35 בוגרי ובוגרות כיתות י"ב שעתידים להתגייס בקרוב לצה"ל, מתחת לגשר בפארק ענבה ויצאו למסע סוף המסלול ה-19 של קורס הכושר הקרבי. יחד עם מפקד הצוות, יהונתן רבר וצוות המדריכים, התכוננו ונצבעו ממש כמו לפני יציאה לפעילות מבצעית. רגע לפני שיצאו הגיעו מ"מ ראש העיר, שלמה פסי ויו"ר עמותת סחלבים חבר המועצה אלעד שמעונוביץ לברך אותם לקראת המסע המסכם ולאחל להם בהצלחה.

לאחר אימון כושר גופני לחימום, יצאו בני ובנות הנוער לכיוון ירושלים למסע בן 38 ק"מ, דרך וואדי ענבה לכיוון לטרון. שם, קיימו שיעורי מורשת קרב אודות הקרבות שהתרחשו באזור והמשיכו על המסלול של פורצי הדרך עד לאנדרטה בשואבה. לאורך המסלול ההררי, התמודדו החניכים עם עליות רבות, משימות ניווט ותרגולים צבאיים שונים, תוך שמירה על  הנחיות משרד הבריאות. כאשר לכל אורך הדרך הם קיבלו תמיכה מצוות המדריכים של הקורס שליוו אותם במסע. עם זריחת השמש, בתום מסלול מפרח שארך כשבע שעות, הגיעו החניכים לנקודת הסיום, לאנדרטת פורצי הדרך הממוקמת על גבעת משב ושם בטקס צנוע קיבלו את כנפי הצוות ותעודות הוקרה. הטקס סיכם לא רק את מסע סוף המסלול אלא את כל התקופה בצוות - את האימונים, את המסעות ואת הכלים שקיבלו החניכים שיעזרו להתמודד עם האתגרים השונים שיציב להם השירות הצבאי.

מ"מ ראש העיר, שלמה פסי: "העיר מודיעין מכבים רעות גאה בפעילות החינוכית, ערכית, ציונית עם הרבה אהבת הארץ שבין היתר נטעת בכל הנערים והנערות שהתחנכו במסגרת הקורס ולמדו להתגבר על קשיים, עם כוח הרצון ולפתח רעות וחברות בניהם. הקורס נתן להם כלי גדול מאוד לחיים התורם לעיצוב האישיות ואמונה ביכולותיהם. הבוגרים הללו ניצבים בשלב חשוב בחיים  לקראת השירות הלאומי, השירות הצבאי והחיים בכלל. על פי ניסיון העבר הקורס הביא כל אחד מהנערים הללו להיות מובילים בכל תחום שבו בחרו. רק במחזור האחרון בוגרים מהקורס שולבו בקורס טייס ובשלל יחידות מובחרות בצה"ל, בתפקידי לחימה ופיקוד. ההורים צריכים להיות גאים כי החינוך שמוביל את אותם נערים ונערות לקורס מגיע בראש ובראשונה מהבית. מביע הערכה על העשייה הציונית והערכית הזו שתורמת לחברה טובה יותר במדינת ישראל."

יו"ר עמותת סחלבים, חבר המועצה, אלעד שמעונוביץ: ״שירות צבאי משמעותי היום הוא לצערי כבר לא דבר מובן מאליו. לבחור לתרום למדינה, להשקיע הכל ולפעמים גם לסכן את החיים, הם כבר לא משהו שכולם עושים. למזלנו, לבני הנוער בפרויקט הכנה לצה״ל ״צוות יהונתן״ חונכו על הערכים הנכונים. הם הפנים היפות של העיר שלנו, והמדינה שלנו."