קורס הכושר הקרבי וההכנה לצה"ל "צוות יהונתן", הפועל בעמותת סחלבים, יוצא בימים אלו ביוזמה חדשה המאפשרת לתמידי כיתות י-י"ב להשתלב אחת לשבוע בשעות הערב, באימון קרב מגע הכולל אימונים פונקציונאליים להכנה לצה"ל, ללא תשלום. האימונים שיערכו מידי יום שלישי בשעה 19:00, יתקיימו בפארק חטיבת יפתח בהדרכתם של מאמני הצוות.

נוסף על אימונים אלה, שיהיו פתוחים עבור בני הנוער בעיר ללא עלות, תפתח השנה גם קבוצת ריצה חדשה עבור בני נוער בכיתות י'-י"ב בעלות סמלית של 50 שקלים לחודש. במסגרת קבוצת הריצה ייהנו המשתתפים מאימוני ריצה מודרכים אחת לשבוע בשעות הערב וכן מהשתתפות בתחרויות ריצה שונות, לרבות השתתפות במרוץ מודיעין שיערך בעיר בתחילת חודש נובמבר. בצוות יהונתן מזמינים את בני הנוער להצטרף לאימונים ולקבוצות הריצה ומדגישים כי ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש באתר עמותת סחלבים. 

האימונים וקבוצת הריצה מצטרפים  לקורס הכושר הקרבי וההכנה לצה"ל שפועל בעיר מזה 17 שנים בהדרכתו של יהונתן רבר. במסגרת הקורס המלא שנפתח בשבוע שעבר בעיר, מבצעים החניכים במהלך השנה אימונים, מסעות, ניווטים, קרב מגע, ומתמודדים עם מטלות פיזיות ומנטאליות מאתגרות ומגוונות, מיישמים את עבודת הצוות, ומתאמנים לקראת הדרישות הגבוהות של היחידות המובחרות באימוני הכנה ייחודיים לגיבושים וימי סיירות המדמים את הדרישות והמשימות בצבא. עוד במסגרת הקורס לומדים המשתתפים על מורשת קרב, תורמים לקהילה, ועושים הכנה לקראת שנת המיון והצו הראשון תוך ביצוע סימולציות של ראיונות ליחידות מובחרות.

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "אנו מעודדים פעילות גופנית וקיום אורח חיים בריא בקרב תושבי העיר. אנו מברכים על המיזם של קורס ההכנה לצה"ל הפועל בסחלבים בהדרכתו של יהונתן רבר, שמטרתו להרחיב את מעגל הפעילים, להקנות הרגלים בריאים ולהכין את בני הנוער שלנו לצה"ל, תוך הפחתת ההוצאות הישירות של תושבי העיר."