את הקיץ יפתחו בני הנוער במסיבת full moon זוהרת במיוחד, שתיערך בפארק ענבה, ביום רביעי הקרוב 27.6 בשעה 21:00. על המוזיקה יהיו אחראים: אביעדוס, גל מלכה, עדידור, אבי היילו ודקל אקשטיין שינגנו לבני הנוער אל תוך השעות הקטנות של הלילה.

לאורך כל הקיץ, בימים ראשון ורביעי, תפעיל מחלקת הנוער והצעירים את מתחם ModiinZone בפארק ענבה. בין השעות 20:30 ל-23:00 הוא יהיה מיועד לעולים לכיתות ז'-ט' ובין השעות 23:00 ל-01:30 לעולים לכיתות י'-י"ב. לצד פינות ישיבה, שולחנות משחק, עמדות מולטימדיה, ופינת קפה וכיבוד, שיהיו במקום במהלך כל הקיץ, יגיעו למתחם גם אטרקציות וסדנאות משתנות כמו קריוקי, קיר טיפוס, מבוך לייזר, מבוך אימה, מתנפחי אקסטרים ועוד. למתחם יגיעו גם מאור זגורי, היוצר של "זגורי אימפריה" להעביר סדנת אומן לבני הנוער וכן הסטנדאפיסטית חן מור תגיע גם היא למתחם למופע מצחיק במיוחד.

בימי רביעי לאורך הקיץ תיערך תחרות דיג'יים מקומיים, שתקבע מי יהיה הדיג'יי המנצח שיופיע באירועים עירוניים במהלך השנה. במתחם המזרקות שבפארק ענבה יתקלטו בכל ערב כמה דיג'יים, כאשר המנצחים מכל ערב יתחרו ביניהם על התואר המכובד במסיבת הרחוב שתיערך בסוף הקיץ.

בנוסף ל-ModiinZone, לאורך הקיץ יפעלו מתחמי הנוער הקבועים במתכונת קיצית. ה"גג האדום" יפעל כמתחם פתוח שבו יוקרנו בימי שישי סרטים ויהיו משחקי שולחן, פינות ישיבה, כיבוד וג'אם חופשי במועדון הג'ק. בנוסף, בימי שלישי יהיו בו פעילויות אמנות שונות של לילות לבנים וסדנאות אומן, ברייקדאנס, ראפ ועוד כאשר בין היתר תתקיים סדנת אומן של ג'ימבו ג'יי שתיערך ב3.7.

בכל יום שישי ימשיכו המתחמים "קפה בעמק" ו"קפה בפארק" לפעול, ולכבוד הקיץ תורחב הפעילות ב"קפה בפארק", שפועל בפארק השכנות גם לימי שני, בהם יהיו סדנאות משתנות ופעילויות מגוונות כמו ערב חומוס, ערב פיצות, לימוד קיצי, מרתון גיימינג ועוד.

בימי שני, מפגשי "שני נשי" לנערות, שיכללו סדנאות סטיילינג, איפור וצילום גוף, עיצוב תכשיטים ועוד כאשר בין היתר תתארח היוטיוברית המובילה בישראל בתחום הלייב סטייל, אשלי וקסמן בקשי שתעביר סדנה מיוחדת ב-9.7.

בנוסף, בימי ראשון יתקיימו גם מפגשי חכם "בלילה" – שיח לנוער דתי וחילוני במתחם ה ModiinZone, מפגשים שיעסקו בנושאים בוערים בחברה הישראלית דרך הרצאות ושיח עם אנשי תקשורת ורוח בישראל.

בימי חמישי בין השעות 21:00-18:00 יפעילו צוות מחלקת הנוער והצעירים חדר בריחה לנוער במתחם הנוער בגין 74. בחדר יצטרכו המשתתפים להיעזר בכל החושים שלהם כדי לפתור את החידות ולצאת בזמן הקצר ביותר.

כמו כן, כמידי שנה, לאורך החופש כולו תפעל סיירת התנדבות של תלמידים העולים לכיתות ז'-ט', שיצאו מדי שבוע לפעילויות חברתיות אחרות למען הקהילה, בעיר ומחוצה לה.

אוטובוס הטרמפים שהושק בתחילת הקיץ ומסיע את בני הנוער וצעירי העיר למקומות בילוי בתל אביב וחזרה בעלות סמלית של 10 שקלים לכיוון, יפעל גם הוא לאורך הקיץ. השבוע הודיעו במחלקת הוער והצעירים כי תתווסף עצירה נוספת בחזור במרכז עינב (ישפרו סנטר) בשעה 02:30 ובני נוער שמבלים באזור יוכלו לחזור למרכז העיר בעלות של 5 שקלים בלבד.

את אירועי הקיץ בעיר תסגור מסיבת רחוב שתיערך  ביום שישי 31.8 בשעה 12:00 במרכז העיר, בשיתוף אגף תרבות ואירועים. בזה אחר זה יעלו על הבמה המרכזית כוכבי הנוער: סאבלימינל, איתי לוי ועידו בי וצוקי שירעידו את הרחוב, רגע לפני שחוזרים לספסל הלימודים.

מנהלת מחלקת הנוער והצעירים בעמותת סחלבים, לטם גל: "בשבועות האחרונים עבדנו רבות כדי להציע לבני הנוער שלנו קיץ מלא באירועים ופעילויות מהנות וערכיות. תכנית הקיץ העשירה כוללת מסיבות, הופעות, סדנאות, התנדבויות ופעילויות ברחבי העיר. התכנית נבנתה יחד עם נציגי הנוער, כדי להבטיח התאמה מלאה לצרכים שלהם ואני מזמינה את כולם לקחת חלק בפעילויות והאירועים."

תמונת שער: צילום חורחה נובומינסקי