במסגרת שבוע הנוער שעורכת מחלקת הנוער והצעירים בעירייה, נערך ההאקתון החברתי הראשון בעיר, שמטרתו לקדם מודלים יצירתיים להתמודדות עם אתגר הבילוי והתרבות לבני נוער בעיר , בתוך 24 שעות רצופות וקדחתניות. 50 בני נוער השתתפו בפרויקט והגיעו ממקומות שונים כדוגמת ארגונים ותנועות נוער, מועצת התלמידים והנוער העירונית, נציגויות מבתי הספר, קבוצות נוער כדוגמת הליצנים הקהילתיים וחברים שהתאגדו סביב נושא שרצו לקדם.

בני הנוער התחלקו במהלך ההאקתון לתשע קבוצות עבודה כאשר כל אחת מהן תכננה ופיתחה רעיון לסוגיה אחרת הקשורה בבילוי ותרבות. בשעות הערב המאוחרות זכו לביקור של ראש העיר, חיים ביבס וחברי מועצה רבים, שצפו בתהליך עבודתם וסיעורי המוחות הפוריים שהתנהלו אל תוך השעות הקטנות של הלילה. 

הרעיונות הוצגו לבסוף במשך 3 דקות בלבד עבור כל קבוצה שהייתה צריכה להציג בפני השופטים והקהל באופן המשכנע ביותר, את המיזם שיצרה. חבר השופטים מנה את ממלא מקום ראש העיר ויו"ר סחלבים, שלמה פסי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, מחזיק תיק הנוער והצעירים, אלעד שמעונוביץ וסמנכ"לית הכספים של סחלבים, מאיה וייסברג.

חבר השופטים בחר במקום הראשון את המיזם של קבוצת מועצת הנוער והתלמידים העירונית בה היו חברים שקד יעקב מעירוני ה', יוסי תוסייה כהן מעירוני ג', יהלי ליכטר מהישיבה התיכונית ועדי בן אדיבה מתיכון יחד. בבסיס המיזם - הקמת ממשק שיתופי לקביעת פעילויות באופן אקטיבי על ידי בני נוער במתחמי הנוער השונים בעיר, כך שמיזם זה מושך את בני הנוער להיות פעילים ולהביא רעיונות שידברו אל ליבם וייצרו תוכן, מנהיגות, מעורבות, קהילה ופנאי.  בשיקולי בחירת המקום הראשון, הוסיפה מנהלת מחלקת הנוער והצעירים, לטם גל, כי המיזם מאפשר לשלב רעיונות רבים ויפים שעלו במהלך ההאקתון ולהוציאם לפועל.

בין הרעיונות הנוספים שעלו היו למשל, פסטיבל גאווה בעיר, אירועים חודשיים של במה רב תחומית לכישרונות צעירים, אוטובוס הסעות שיתופי שהמסלול שלו בעיר נקבע על ידי בני הנוער, הקמת מרכז אומנויות רב תחומי ויצירת תיאטרון נוער עצמאי המובל על ידי שחקנים, במאים ומחזאים צעירים. העבודה בקבוצות לוותה לאורך הפרויקט על ידי מנטורים בוגרים תושבי העיר, שהתנדבו לקחת חלק באירוע ולסייע מניסיונם לבני הנוער. האירוע נוהל על ידי איתי ורמן, יועץ ליזמות וחדשנות ובעלי חברת GR8MINDS המתמחה בהפעלת מודלים יזמיים במוסדות חינוך וציבור ומחלקת הנוער והצעירים.  כבר בסיומו של ההאקתון, נקבעו פגישות עם חלק מבני הנוער היזמים להמשך שיתוף הפעולה עם מחלקת הנוער והצעירים.

לטם גל סיכמה את האירוע ואמרה כי: "ב-24 השעות של ההאקתון, זכינו להכיר נוער איכותי, אכפתי ויוזם שרקם מיזמים ייחודיים וטובים. זוהי מבחינתנו רק תחילת הדרך ועבודה רבה לפנינו, בתכנון נכון וכמובן רתימת בני הנוער ליזום ולצקת תוכן לחיי הפנאי והתרבות שלהם בעיר. אני מודה לכל מי שלקח חלק באירוע, למנטורים שמעידים על הקהילתיות היפה שיש בעירנו ולמעין פולנט, רכזת תחום מנהיגות הנוער שהפיקה את שבוע הנוער וההאקתון בפרט ותרמה להצלחתו הרבה."