במסגרת אירועי שבוע הנוער של מחלקת הנוער והצעירים בעירייה, יתקיים לראשונה בעיר בין התאריכים 7-6 במאי, האקתון (צירוף מילים של האקר עם מרתון) קהילתי ייחודי לבני נוער, שיתקיים במשך 24 שעות רצוף ויתקיים בבית סחלבים. מטרת ההאקתון תהיה לפתח וליצור פתרונות חדשניים לבילוי בעיר תוך חיבור בני הנוער לחיי החברה והקהילה, המנהיגות וההתנדבות, התרבות והבילוי בעיר. כל זאת כאמור, ב-24 שעות של חשיבה קדחתנית ויצירתית.

בהאקתון צפויים להשתתף בני נוער בגילאים 15 – 18 מכל רחבי העיר, שיעברו הכשרה מראש ויקבלו כלים יזמיים, על מנת להפוך לצוותי פיתוח שישתתפו בהאקתון. בני הנוער יידרשו לזהות את האתגרים המרכזיים העומדים בפני העיר על מנת לחזק את האטרקטיביות שבה לבילוי עבור בני הנוער. 

במהלך ההאקתון, יחולקו בני הנוער לצוותים של עד שישה משתתפים וכל קבוצה תתמקד באתגר אחר לו הם צריכים לספק פתרונות חדשניים בליווי ותמיכה של מחלקת הנוער והצעירים ובשיתוף  חברת GR8MINDS, המתמחה בייעוץ ליזמות וחדשנות בחינוך.

לטם גל, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים: "האקתונים לבני נוער הפכו בשנים האחרונות לכלי חינוכי אטרקטיבי המגלם בתוכו גם אפשרויות למציאת פתרונות רלוונטיים לסוגיות שונות בערים וגם להעצמת בני הנוער הלוקחים חלק בהאקתון עצמו סביב נושאים חינוכיים, ערכיים, חברתיים ואף לעיתים טכנולוגיים. בשל כך, בחרנו במחלקה להקדיש חלק נרחב משבוע הנוער לקיום האקתון של 24 שעות מלאות עבור בני הנוער שתקוותנו כי בסופו יוצא לפועל המיזם המנצח לרווחת כלל הקהילה העירונית".

צילום: ארכיון