מזה שש שנים פועלת במודיעין מכבים רעות תוכנית של "מנהיגות עסקית צעירה" במסגרת פעילות "מקפה לאוזן" – בית קפה לנוער של מחלקת הנוער והצעירים. מידי שנה יוצרת התכנית, שיתופי פעולה עם חברות עסקיות שמלוות את בני הנוער ומסייעות להם באמצעות ליווי והדרכה לקדם מיזם חברתי. השנה נרתמו בנק ירושלים ללוות את בני הנוער ולעזור להם לקדם את המיזם שבחרו - העלאת המודעות למחלת הפיברומיאלגיה.

התכנית הינה תכנית ארצית הפועלת במטרה להקנות כלים ומיומנויות פרקטיים לבני נוער בכיתות י"א-י"ב ולהכין אותם לעולם התעסוקה והיזמות. התכנית מלווה ע"י מנחה מקצועי של החברה ומתקיימת מידי שבוע לאורך כל שנת הפעילות.

לאחרונה הוזמנו בני הנוער ליום פעילות שלם בבנק ירושלים. בני הנוער התארחו בבנק ע"י הצוות הבנק בהובלת המנכ"ל, גיל טופז. בבנק העניקו לבני הנוער תכנים מעצימים וחשובים להנעת המיזם שלהם. בין ההרצאות הגיע המדליסט האולימפי והפרזנטור של הבנק, אריק זאבי,  לספר את סיפורו האישי ולהעניק השראה ליזמים הצעירים.

במהלך היום למדו בני הנוער מפי בכירים מהבנק על מחקר ואסטרטגיה, כיצד מגדירים קמפיין שיווקי, קריאיטיב והכנת תמהיל מדיה, איך להתכונן לראיון מול מצלמה בתקשורת ובתחום הכספי כיצד מגבשים תקציב לניהול מיזמים, תוך התייחסות לגיוס כספים, הגדרת משימות ואבני דרך. לבסוף בנו המשתתפים הצעירים יחד עם מנכ"ל הבנק, גיל טופז, גאנט עבודה בעזרתו יוכלו לצאת לדרך כדי לקדם ולהעלות את המודעות למחלת הפיברומיאלגיה, תסמונת שכיחה המאופיינת בכאב מפושט במערכת השרירים, אשר אינו נגרם על-ידי דלקת במפרקים. הבחירה במיזם זה עלה מתוך סיפור אישי של אחת מנערות הקבוצה שאמה חולה במחלה זו. הרעיון של הקבוצה לצד הליווי והתמיכה של בנק ירושלים הוא לייצר סרטון שיפורסם כאיטם תקשורתי במהלך חודש מאי.


מנהלת מחלקת הנוער והצעירים בסחלבים, לטם גל: "התכנית המיוחדת מספקת לבני הנוער כלים של  מנהיגות במתודה של עסקים ופותחת עבורם חלון של הזדמנויות להשתלבות בשוק העבודה כבר בגיל צעיר. במסגרת התוכנית לומדים בני הנוער על עסקים ויזמות, נחשפים לחברות מובילות במשק הישראלי ומקדמים מיזמים חברתיים אותם הם בוחרים בעצמם."