כחלק מאירועי שבוע הנוער העירוני של מחלקת הנוער והצעירים, ביום רביעי ה-9 במאי התקיים יום חילופי שלטון המסורתי בו מחליפים חברי מועצת התלמידים והנוער העירונית בעלי תפקידים בכירים בעיר. היום נפתח בישיבה משותפת של כל בעלי התפקידים ומחליפיהם, בישיבה העביר ראש העיר, חיים ביבס את מפתח העיר ליושבת ראש המועצה העירונית, נאוה בראמי. בסיום הישיבה המשיכו כולם לסיורים, פגישות וישיבות שונות ברחבי העיר. בין היתר צפו מקרוב בהתקדמות הבנייה בפארק המים הספורט והנופש וכן במתחם הנוער, הנבנה במתחם התחנה הציבורית וחלקם קיימו ישיבות בנושאים השונים. אלון שמידט, מנהל אגף תרבות ואירועים לקח את מחליפתו דנה מרטפל ממועצת התלמידים לפגישת הפקה חשובה לקראת אירועי ענבה LIVE  עם הזמרת ריטה בביתה שבתל אביב.

 מחליפיהם של לטם גל, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים וחיים ביבס במהלך היום הגיעו לועידה הארצית של מועצת התלמידים הארצית.

היום הסתיים בישיבה בה סיפר כל אחד מבני הנוער ומבעלי התפקידים אותם החליפו על הנעשה ויחד חיברו מסקנות הקשורות בנוער בעיר ובפעולות העירייה אודותיו, כשראש העיר ציין שבשנה שעברה עלה נושא התחבורה הציבורית לנוער בשבת והוצע פתרון שאיתו יוצאים לדרך בחודשי הקיץ הקרובים. אירוע זה היווה הזדמנות עבור בני הנוער לראות את פעילותם של בעלי התפקיד בשטח ולהכיר להם את פני הנוער בעיר.

נאוה בראמי יו"ר מועצת התלמידים והנוער: המטרה של מועצת התלמידים והנוער העירונית היא להשמיע את קול הנוער ויום זה מאפשר לנו להשמיע את קול הנוער מול בעלי תפקידים בכירים בעירייה ולהראות את פניו של הנוער בעיר ואת כוחו לשנות. יום חילופי השלטון בעיר הינו מסורת שנותנת מקום לבני הנוער אשר רוצים להשפיע."

לטם גל, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים: "בני הנוער הם לא העתיד, בני הנוער הם ההווה. החובה שלהם היא לקדם נושאים ולהעלות אג'נדות חברתיות על סדר היום הציבורי. הם לא צריכים להמתין שיפתחו להם דלתות. כמו כל חברי מועצת הלמידים והנוער העירונית, תפקידם וחובתם הוא לקום ולעשות ואנו גאים בהם על כך שהם באמת עושים."