סיירת המתנדבים של הנוער במודיעין מכבים רעות ממשיכה את פעילותה במהלך הקיץ. הפעם, סייעו המתנדבים הצעירים בהקמת גינה קהילתית הממוקמת ברחוב רכסים 1, בחצר סניף החברה להגנת הטבע במכבים.

כ-20 בנות ובני נוער מתנדבים בוגרי כיתות ז'-ט' עמלו בשטח בניכוש העשבייה הרבה שצמחה באופן פראי במקום וניקו את האיזור כהכנה לגינה המתהווה לאיטה. לאחר מכן, נהנו חברי הסיירת מהדרכה של החברה להגנת הטבע על בישולי שדה.

הפעילות נערכה ביוזמת יואב דגן, רכז חוגי הסיירות במודיעין ובהובלת רכזת תחום התנדבות הנוער, איילת בועזסון באגף חברה, נוער וצעירים. מהעירייה נמסר כי במהלך הפעילות הקפידו על שמירה על הנחיות משרד הבריאות, עבדו בקבוצות קטנות, עטו מסכות והשתמשו בציוד חד פעמי במהלך העבודה בשטח.

סיירת התנדבות הנוער פועלת כבר כחמש שנים במודיעין. הקיץ, כמו דברים רבים אחרים שפעילותם נקטעה או הוגבלה בשל הקורונה, גם הסיירת פועלת במתכונת שונה. עם זאת, מציינים בעירייה,  הביקוש לסיירת לא ירד  וקרוב ל-200 בני נוער שעולים לכיתה ז' עד ט' ביקשו לקחת חלק. פעילות זו מצטרפת להתנדבות בני הנוער בגבעת התיתורה בתחילת חודש יולי, שם, סייעו בני הנוער לחפירות הארכיאולוגיות המתבצעות על הגבעה בשיתוף עם רשות העתיקות. בהמשך, צפויות לחברי הסיירת פעילויות נוספות -  בין היתר, חידוש הצביעה של מתקני המשחק בפארק עמק איילון ועוד.