הרגע לו חיכו אלפי חניכים בתנועות וארגוני הנוער בעיר קרה בשבוע שעבר, כשארזו תיקים בהתרגשות לקראת מחנות הקיץ החווייתיים. 

מחנות הקיץ נבנים על ידי חניכי השכבה הבוגרת מכיתות ט' עד י"ב, שמגיעים לאזור המחנה כמה ימים לפני בוא החניכים. אורך ימי המחנות מותאם לשכבת הגיל, כך שהשכבות הנמוכות יצאו למספר ימים בודדים ועד השכבות הגבוהות שיצאו למחנה של שבוע ויותר. מלבד המחנות הארוכים קיימו חלק מהתנועות והארגונים מפעלי קיץ שונים כמו למשל קורסי הדרכה, טיולי שכבות ועוד.

במחנה הקיץ של תנועת מכבי צעיר, יצאו כ- 400 חניכי העיר לאזור פרדס חנה, אנדרטת הנח"ל. החניכים בנו במהלך המחנה מבנים מרשימים וחוו פעולות שדאות רבות. במחנה הקיץ של תנועת הצופים, בו לקחו חלק ששת השבטים שבעיר: אופק, דרור, אמיר, לביא, יובל ותבור, נהנו גם כן, 2,500 חניכי העיר, מתכנון והקמת מבנים מרהיבים, פעולות חברתיות, פעילויות שדה ומחנאות, פעילויות הווי וגיבוש ועוד. המחנה התקיים ביער לימונים שליד צפת. במהלך המחנה, התקיים טקס הבטחה הנהגתי לכיתות ח'. טקס זה מסמל את המעבר של הילדים מהיותם חניכים בתנועה לחברי תנועה, לקראת שנת קורס ההדרכה בשנה הבאה.

כמדי שנה, יצאה גם הפעם משלחת של נציגים מהעירייה ובהם ראש העיר, חיים ביבס, שהגיע ביום ראשון למחנה הקיץ של תנועת הנוער "מכבי צעיר", איחל להם קיץ נעים וחילק לחניכים קרטיבים צוננים ומרעננים.

עוד ביקרו במחנות הקיץ מנכ"ל העירייה יורם כרמון, ראש מינהל חינוך, בתיה שוכן-אורבוך, מנכ"ל סחלבים מיקי בר ונציגים נוספים מהעירייה וממחלקת הנוער והצעירים אשר מלווה את פעילות התנועות והארגונים לאורך כל השנה, על מנת להתרשם מקרוב מהפעילות הנעשית בשטח, לשוחח עם החניכים ולשמוע את חוויותיהם מהמחנה.