רחבת היכל התרבות במודיעין התמלאה בשבוע שעבר בכאלפיים בני נוער מכיתות י' בעיר, שהגיעו ליריד ההתנדבות העירוני לנוער, המאורגן על ידי מחלקת הנוער והצעירים – עמותת סחלבים, בשיתוף עם מינהל החינוך ומינהל חברה ונוער במשרד החינוך.

הם הגיעו להתרשם ולבחור את המסגרת ההתנדבותית שיפעלו בה כחלק מתכנית מעורבות חברתית והתפתחות אישית.

ביריד נחשפו התלמידים למגוון הרחב של ארגוני ההתנדבות והפרויקטים השונים הקולטים בני נוער, כשאליהם הצטרפו השנה מקומות התנדבות חדשים ומסקרנים. בסך הכל, יותר מ-40 עמותות וארגונים עירוניים וארציים השתתפו ביריד, במהלכו התייעצו בני הנוער עם נציגיהם.

תחומי ההתנדבות נעו בין הגיל הרך לגיל השלישי, צרכים מיוחדים, סיוע והצלה ועוד. המקומות החדשים שהוצעו לבני הנוער כללו למשל את פרויקט "מתחברים לספורט" פרויקט שבמסגרתו  יתנדבו בני נוער באירועי הספורט הקהילתיים ויקבלו הכשרות שונות בתחומי הספורט כגון שיפוט; סיוע למשפחות אשר מתמודדות עם מחלת הסרטן; "פרויקט אחים במרכז" קבוצה חברתית לאחים של ילדים עם צרכים מיוחדים, פיילוט "תנועת שחקים" תנועת הנוער החדשה של המשטרה ועוד רבים.

חיים ביבס, ראש העיר: "הדור הצעיר בעירנו, נחשף ביריד לעושר הרב של הארגונים והמקומות בהם הוא יכול לתרום תרומה משמעותית לקהילה שלנו. זהו חינוך לערכים, למנהיגות ולחברה איכותית יותר ואחד מן הדברים המעצבים ביותר שבני נוער יכולים לחוות ואני מאחל להם שנת הגשמה וסיפוק בהתנדבותם."

מויש לוי, סגן רה"ע ומחזיק תיק ההתנדבות: "בכל שנה אני נהנה מחדש כשאני מגיע ליריד , מתרגש לראות את המפגש בין בני הנוער המדהימים שלנו לבין נציגי ארגוני ההתנדבות והמתנדבים, שחלקם אף הם בני נוער. אירוע כמו היריד ממלא את הלב בגאווה על כך שזוהי הקהילה האיכותית שלנו פה בעיר."