רק לפני כשבוע  התקינה העירייה מקבץ של שלושה פסי האטה חדשים על כביש 431 בכיוון הכניסה לעיר. זאת במטרה להפחית ולמנוע תאונות דרכים אשר על פי נתוני מחלקת התנועה בעירייה, מתרחשות במקטע זה בשל חוסר זהירות ונהיגה מהירה בכביש, אך בעקבות תלונות רבות מתושבים בעיר אשר התלוננו על גובה לא סביר של פסי ההאטה וקריאות להסרתם, התקבלה החלטה לבחון שיפור של המקטע.

ביום ראשון ערך ראש העיר, חיים ביבס סיור מקצועי עם המשנה למנכ"ל, גיא עידו, מהנדס העיר צחי כץ ומנהל אגף תשתיות בעירייה, מנחם ויצמן.  בבדיקה שערך הצוות המקצועי יחד עם ראש העיר, הוסכמה נחיצותם הקריטית של פסי ההאטה בכביש, אך הומלץ על שיפורם על ידי הנמכתם לטובת הנהגים, על מנת להעניק חווית נסיעה נעימה יותר. המסקנות שהתקבלו במהלך הסיור: הורדת פס ההאטה הראשון, הנמכת שני פסי ההאטה הבאים והגבלת הנסיעה במקטע זה לעד 50 קמ"ש. העבודות הועברו לביצוע באופן מיידי על ידי אגף התשתיות, שביצע את העבודות אתמול בלילה .

פס ההאטה הראשון בוטל ושני הפסים הבאים הונמכו והוארכו. בהמשך יתווספו סימוני כביש זוהרים הקוראים להאט את המהירות. כמו כן נוסף שלט חדש למקטע כביש זה לפיו מהירות הנסיעה בקטע זה מוגבלת עד ל- 50 קמ"ש (ולא 70 קמ"ש כפי שהיה).

סגן ראש העיר, מחזיק תיק התחבורה, אילן יאיר בן סעדון: "צומת חשמונאים – יצחק רבין חווה מספר רב של תאונות, וכנבחרי ציבור מוטלת עלינו האחריות לעשות ככל שניתן על מנת למנוע את התאונה הבאה. פנינו בבקשה למשטרת התנועה על מנת להציב מצלמה. לצערי, נענינו בשלילה. לאחר בדיקה מקצועית ובתיאום עם ראש העיר, אני שמח על שינוי מבנה פסי ההאטה שהם נמוכים יותר ורחבים יותר ובעיקר ידידותיים יותר. אני שמח שמצאנו את האיזון שבין צמצום התאונות, לנסיעה נוחה יותר".