מאת: רמי היפש * צילומים: איציק גרפל

בעוד שבועיים יתחיל לפעול מרכז התחבורה של מודיעין. חוץ מהעובדה שעכשיו יצטרכו האנשים בעיר להתרגל למעשה לתחנה מרכזית חדשה, הם גם יצטרכו לשנן קווי אוטובוס חדשים ולזנוח את אלה שהכירו בעבר.

הדבר הזה עלה כשסגן ראש העיר, אילן יאיר בן סעדון שיחרר בפייסבוק את חוברת התחבורה החדשה. ובעמודים הראשונים התנוסס באדום שהקווים 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9 ו-12 מבוטלים ובמקומם יהיו הקווים 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 58, 59.

"אפשר להרגיע את התושבים, לא ביצענו ביטול של תשעה קווים, אלא שינינו את מספרי הקווים הקודמים אליהם נוספה הספרה 5", אומר בן סעדון. "כך למשל, קו מספר 1 יהיה כעת 51 וקו מספר 2 יהיה כעת 52. עם חניכת מרכז התחבורה, תתרחש פעימה נוספת בתגבור הקווים בשיעור של 30%, אשר תצטרף לפעימות שכבר בוצעו"

בן סעדון קיבל את תיק התחבורה לפני כשנתיים, כשהתברר שחברו לסיעה, דן ליכטמן, לא יכול להחזיק בתפקיד בשל ניגוד עניינים, שכן הוא היה בכיר באגד תעבורה, מאז חזר ליכטמן לתחום הביטחון, אבל בן סעדון כבר שקוע כולו בתיק ובמרכז התחבורה.

המרכז הזה, שבמשך שנים נבנה בעיר והיה מונומנט שלא ידעו איך להתייחס אליו, היה אמור להיפתח במאי, אבל כמו תמיד הוא נדחה בשלושה חודשים. "שינוי של מספר חודשים קטן בתאריך הפתיחה בפרויקט כה גדול ומורכב מעין זה, הינו דבר טבעי ומוקבל" אומר בן סעדון. "במקרה זה השינוי נבע מרצוננו להעניק את השירות הטוב ביותר וזאת, לאחר בדיקת מכלול המערכות והטמעת כלל הטכנולוגיות.

"חניכת מרכז התחבורה המתקדם ביותר בארץ, היא ללא ספק בשורה אדירה לתושבים, אשר תהווה נקודת מפנה חיובית ומשמעותית בתחום התחבורה הציבורית בעיר. מדובר במרכז המחבר את כלל התחבורה הציבורית בעיר למקום אחד לרבות האוטובוסים והרכבת, וזאת בעזרת חיבור תת קרקעי לתחנת הרכבת 'מודיעין מרכז'. משמעות הדבר הינה קיצור זמני ההמתנה, הן לקווים פנימיים והן לקווים בין עירוניים, הוספת קווים נוספים עם דגש על קווים ישירים במקום קווים מעגליים, סנכרון טוב יותר בין הרכבות לאוטובוסים לרבות סנכרון עם תנועת הרכבות מעזריאלי. בשורה התחתונה, המסוף החדש יאפשר לתושבים להתנייד בעיר ומחוצה לה בקלות וביעילות רבה". 

מה שנותר לבדוק הוא מתי יתרחש סקר התחבורה שמובטח כבר יותר משנה. בן סעדון מציע להמתין בסבלנות. "לאחר תקופת הרצה, נקיים את סקר התחבורה המדובר על מנת לטייב ולתעל את מרכז התחבורה. בכוונתי לעקוב מקרוב בתקופה זאת ולבדוק שהכל מתפקד כשורה".