ישיבה של ועדת תחבורה ובטיחות בראשות סגן ראש העיר ומחזיק התיק אילן יאיר בן סעדון, התקיימה בתחילת השבוע בחדר הישיבות של המועצה. בישיבה עודכנו חברי הוועדה ותושבים שהגיעו אליה - כדי לשמוע או להשמיע, על התקדמות פרויקטים תחבורתיים בעיר ודרכים כדי להתמודד למשל עם תופעת האופניים החשמליים.  

בן סעדון סקר שינויים בתחבורה הציבורית בעיר עם פתיחת מרכז התחבורה, כנראה בחודש הבא, שלושה חודשים אחרי המועד הראשוני שנקבע. כפי שהובטח בעבר, פתיחת המסוף תבטיח תגבור ושדרוג מסלולי קווים קיימים ותוספת קווים חדשים. כפי שהובטח בעבר, הקווים יהיו ישירים ולא סיבוביים ובכך יחסך לתושבים זמן רב.

בהמשך עסק סגן ראש העיר בסוגיית אכיפת 'חוק האופניים החשמליים' ואף נבחרו חברים לועדת משנה מצומצמת לקביעת מדיניות האכיפה בהם יהיו שותפים גם נציגי מועצת הנוער. 

בהמשך הישיבה, שמעו הנוכחים מפי פרופ' סיגל קלמן הרצאה על תכנון עירוני הנותן עדיפות לרוכבי האופניים. העיר קופנהאגן הוצגה כדוגמה. קלמן הציגה את התשתיות המיוחדות ואת שלבי היישום של התוכני בעיר. 

אורח אחר, מנכ"ל אפליקציית 'capester' אוהד מייזליש, סיפר בהרחבה על האפליקציה שמאפשרת לצלם בוידאו נהגים החונים בחניית נכים ולדווח עליהם. מייזליש שיתף את הנוכחים בסיפורו האישי שגרם לו לפתח את האפליקציה. 

בן סעדון הסביר את 'הרציונל' מאחורי ההכנסה לשימוש של פיילוט האפליקציה בעיר : "כעיר שתושביה הציבו לנגד עיניהם את הדאגה לזולת, ראיתי לנכון לצאת בקריאה חברתית לשינוי המצב הקיים. האפליקציה קבילה משפטית ומאפשרת דיווח אותנטי על עבירות תנועה. האנונימיות של האזרח המדווח נשמרת, וכך נוכל לייצר כולנו מציאות חדשה בה מוגבלי הניידות ומשפחותיהם לא יהיו לבדם עוד במאבק הזה".

בסיום הערב, שיתף הנער איתי פלד שיתף את הנוכחים בפרויקט 'יום הנהג' שיזם. מדובר בפרויקט חינוכי חברתי, בו בני הנוער בעיר יוקירו תודה לנהגי האוטובוסים הפועלים בעיר על ידי מחוות שונות. סיפר על המפגש עם מנכ"ל קווים ציון פת ועל שיתופי הפעולה וההסכמה לממן מייזם זה. 

פלד ציין: "אני וחברי בני הנוער רואים חשיבות רבה להכרת התודה לכל הסובבים אותנו, החל מההורים, המורים, החברים ועכשיו עם דגש גם לנהגי האוטובוס שמסיעים אותנו בביטחה למחוז חפצנו. אין ספק שבהכרת הטוב והתודה יש בה להשפיע על התנהגותו של הנהג לאורך כל היום ובעיקר על התקשורת המעצימה."