בשבוע שעבר הגיע לעיר מנכ"ל רכבת ישראל מיכאל מייקסנר, וצוות המטה שלו לפגישת עבודה ולסיור עם ראש העיר, חיים ביבס. בפגישה סוכמו ואושרו צעדים להרחבת שירותי רכבת ישראל במודיעין-מכבים-רעות, ותכנון תחנת הרכבת השלישית שתוקם בעיר, זאת לאחר אישורה של תכנית המתאר החדשה לעיר.

תחנת הרכבת החדשה של מודיעין תמוקם במרכז רובע העסקים החדש, שייבנה בסמוך לפארק הטכנולוגי, כאשר בשלב הראשון תורחב תחנת "מודיעין מרכז". הרחבת התחנה תבוצע עשרות מטרים מתחת לקרקע ותאפשר הכפלת מסילות הרכבת, מה שצפוי להגביר את נפח פעילות הרכבות אל העיר וממנה. בשלב השני ייבנה חיבור לתחנת רכבת נוספת, שלישית, אשר תוקם בפארק הטכנולוגי בסמוך לרובע העסקים והבילוי העתידי של העיר.

מסלול הרכבת המתוכנן ייסלל מתחנת "מודיעין מרכז" לכיוון הפארק הטכנולוגי ויגיע אל מתחם השכונות החדשות שייבנו במערב העיר. המסלול יהיה למעשה מנהרה תת קרקעית שתמשיך את המנהרה הקיימת היום מתחת לציר התנועה המרכזי של העיר, משדרות החשמונאים לכיוון צפון, ובהמשך, המסילה שתגיע לעומק של 70 מטרים באזורים המיושבים, תתעקל לכיוון מערב, תחת שדרות עמק בית שאן עד לאזור רובע עסקים שיכלול עירוב שימושים של בנייני משרדים, מסחר ומגורים.

ראש העיר, חיים ביבס אמר השבוע: "זוהי ללא ספק בשורה משמעותית שאנו מקדמים בימים אלה במסגרת התכנון והיישום של השלב השני של העיר מודיעין מכבים רעות. מודיעין היא העיר המתוכננת ביותר בישראל ונתון זה מאפשר לנו לפעול בצורה שקופה ומסודרת לטובת עתיד ילדינו, הארכת תוואי הרכבת לשכונות החדשות של העיר שייבנו בשלב ב' של העיר יאפשרו לתושבי העיר להתנייד בתחבורה ברת קיימא וחסכונית ולנו ליצור עיר גדולה ובריאה המשלבת קידום ערכי הטבע עם מערכת שירותים ציבוריים ענפה שתספק לתושבים את כל הצרכים שלהם, פה ליד הבית."