השבוע עדכנה העירייה כי בעוד כחודש, בתאריך 5.4.2019 תיכנס לתוקף מדיניות אכיפת חניה חדשה נוספת, לפיה תיאסר חנייה של כלי רכב בשלושה חניונים בעיר בין השעות 01:00 ועד לשעה 05:00.

החניונים בהם לא ניתן יהיה לחנות את הרכב בשעות אלו הם: חניון הרכבת בסמוך לתחנת הרכבת "פאתי מודיעין", חניון הרכבת מול הקניון והחניון בעמק זבולון (מול קפית). הקנס לרכב שיימצא חונה בשעות אלה הוא 100 שקלים.  במהלך שעות היום שלושת החניונים הם חניונים פתוחים לכלל הציבור.

פעילות זו נעשית מאחר ובמגרשים אלה נוצרת מצוקת חנייה מאחר ונוסעים רבים הטסים לחו"ל דרך נתב"ג, מחנים את מכוניתם באחד ממגרשי החנייה הסמוכים לתחנות הרכבת בעיר, ומשאירים את רכבם בחניון למהלך כל שהותם בחו"ל. בכך הם למעשה מונעים חנייה מצרכני הרכבת היומיומיים, תושבי העיר והסביבה.

במקביל, בימים אלה החלה  עיריית מודיעין מכבים רעות את אכיפת מדיניות החנייה החדשה במגרש החנייה הסמוך לבניין העירייה - החנייה במגרש זה, כמו גם במגרשי החנייה של פארק ענבה (הדרומי והצפוני) הינה חינם לתושבי העיר, בעלי תו חנייה בלבד.

הסדר זה מצטרף להסדרי החנייה הקיימים בחניונים העירוניים הסמוכים לפארק ענבה – חניון פארק ענבה הנמצא מדרום לפארק ובו החנייה ללא תשלום עבור תושבי העיר להם יש תו חנייה מודבק על שמשת הרכב שלהם והחניון הצפוני בקצה שדרות עמק זבולון מול מתחם המסעדות "קפית" ו"ענבה" אשר בו החניה אסורה לכל באי החניון (כולל בעלי תו חניה עירוני) בימים ראשון עד חמישי מהשעה 07:00 עד 09:00. כאשר במשך שאר שעות היום, החנייה היא ללא תשלום עבור תושבי העיר להם יש תו חנייה מודבק על שמשת הרכב.


בנוסף, החלה עיריית מודיעין מכבים רעות להקפיד על אכיפה גם בכל הקשור לעבירות חניה בניגוד לסימון בכל החניונים הציבוריים – ובהם החניון מול היכל התרבות, חניון העירייה ברחוב דם המכבים, החניונים הסמוכים לפארק ענבה וגם בכבישים ברחבי העיר.