ביום שישי, 27.8, יצא לדרכו בפעם הראשונה  קו האוטובוס 162, ממודיעין מכבים רעות לראשון לציון. הקו החדש, שיחליף את קו 152 יהיה מהיר וקצר אומרים בעירייה,  ויאפשר להגיע מהעיר לראשון לציון בתוך זמן קצר משמעותית ממשך הנסיעה הנוכחית.

הקו החדש ייצא מהתחנה המרכזית במודיעין וייסע דרך כביש מספר 431, יעבור במרכז העיר ראשל"צ, במכללה למנהל, בסינמה סיטי ויסיים בחוף הים בראשל"צ. במהלך השבוע יופעל הקו 26 פעמים (לעומת 8 נסיעות היום), כאשר ביום חמישי הנסיעה האחרונה מראשון לציון למודיעין מכבים רעות תצא בשעה 00:30.

נוסף על הקו החדש לראשון לציון, מעדכנים השבוע בעיריית מודיעין, יתקיימו שינויים נוספים ובהם שינוי מסלול קו 154, אשר שונה וכעת יוביל ממודיעין מכבים רעות ישירות לחולון ולא יעבור בבית דגן ובראשון לציון. קו זה, במתכונתו החדשה יסיע את תושבי מודיעין מכבים רעות למרכז העסקים בשדרות ירושלים בחולון ולבסיסי צה"ל ברמלה ובצריפין. קו זה ישמש אף הוא כקו תחבורה מהיר ויעבור דרך כביש 431 וכביש 44 בדרכו לחולון.  

כניסתו של קו 162 לראשון לציון הביאה כאמור לביטולו של קו 152. במקום קו זה, שסייע לתושבים להגיע ללוד ולרמלה, יתוגבר קו מספר 150, שרוב התחנות שלו חפפו את קו 152.

עוד נמסר מהעירייה כי תתווסף עוד נסיעה של קו 117 מהעיר לירושלים בשעות הבוקר המאוחרות וכן תתווסף עוד נסיעה של קו 111 מתל אביב לעיר בשעות הצהריים המוקדמות.

תוספות אלה, נמסר מהעירייה, הן חלק מהסכמות עליהן סיכם ראש העיר חיים ביבס עם ראשי משרד התחבורה אשר עד כה כללו את הרחבת מסלול קו 55 כך שיגיע גם למשרדים והמפעלים החדשים בשדרות הרכס, שבפארק הטכנולוגי, ותגבור תדירות קווים עירוניים נוספים, וכן, הוספת חמישה אוטובוסים עירוניים חדשים למערך התחבורה הציבורית.

ראש העיר חיים ביבס: "בחודשים האחרונים, מאז שהגענו להסדר על תגבור מערך התחבורה הציבורית בעיר, בסכום של ארבעה מיליון שקלים, אנחנו כבר רואים תוצאות בשטח. תגבור התחבורה הציבורית לראשון לציון תאפשר לצעירים, כמו גם לבנות ובני הנוער שלנו,  להגיע במהרה ובבטחה לחוף הים ולמרכזי הבילוי בראשון לציון, כאשר במקביל רעננו קווים תחבורה נוספים המאפשרים הגעה למרכזי תעסוקה בחולון, בסיסי צה"ל שבאזור ועוד. אני פועל בשיתוף משרד התחבורה וחברת קווים להרחיב ולייעל את התחבורה הציבורית לטובת תושבי העיר."

ממלא מקום ראש העיר, שלמה פסי: "הדלת הפתוחה והאוזן הקשבת שאנחנו מקבלים במשרד התחבורה בחודשים האחרונים לצד יישום הבקשות שהעלנו בפני בכירי המשרד הביאו לשדרוג נוסף של מערך התחבורה הציבורית. אנחנו נוסיף לעמוד בקשר עם כל גורמי המקצוע במשרד התחבורה וכן עם מנהלי חברת קוים כדי לוודא ששדרוג מערך התחבורה הציבורית יימשך גם בחודשים הקרובים".

לוח הזמנים המלא של קווי האוטובוסים מופיע באתר חברת "קווים" – www.kavim-t.co.il