משרד התחבורה הודיע כי יפעיל פרויקט מדידה ומחקר של פעילות התחבורה הציבורית במודיעין מכבים רעות. הפרויקט, שיתחיל בתחילת שנת 2022, יבחן באמצעות חברה שתיבחר על ידי המשרד, את השימוש של תושבי העיר בקווי התחבורה הציבורית הקיימים, ינתח את דפוסי הנסיעה, ובהתאם לכך יבוצע תכנון מחדש של מסלולי התחבורה הציבורית בעיר, כך שתתאים יותר לצרכים של המשתמשים בה בעיר, אליה וממנה.

מעיריית מודיעין נמסר כי למעשה, מדובר בהרחבה של פיילוט שהתחיל בשנה האחרונה בערים אחרות, כאשר הפעם הפרויקט יבוצע בשיתוף העירייה, שנבחרה לקחת חלק במיזם לאחר פניית ראש העיר, חיים ביבס, לשרת התחבורה, מירב מיכאלי ולמנכ"לית המשרד, מיכל פרנק.

עוד נמסר מהעירייה כי המהלך נועד ללמוד את אופי השימוש בתחב"צ בעיר ובהתאם לנתונים שיופקו עשוי להביא לשיפור משמעותי באיכות חייהם של משתמשי התחבורה הציבורית בעיר ולעודד תושבים נוספים להשתמש בה, זאת באמצעות ניתוח דפוסי הנסיעה של התושבים במטרה לבצע תכנון מיטבי של מסלולי הקווים השונים הקיימים והעתידיים.

הבדיקה תיעשה בעזרת שני אמצעים: 1. מדידה, תכנון ולקיחת נתונים ממערכות GPS. 2. נתונים של אפליקציות תחבורה שיוכלו לספר על הרגלי הנסיעה של המשתמשים ועל הביקושים וזמני ההמתנה לתחבורה.  נתונים אלו ינותחו על ידי אגף תכנון ומדידה במשרד התחבורה בשיתוף פעולה עם אגף תכנון אסטרטגי ומחקר בעירייה. המידע שייאסף יוכל להעניק כלים תכנוניים להתאמת שירותי התחבורה הציבורית בהתאם לצרכים האמיתיים של התושבים.

בסופו של דבר, יגובשו המלצות לתכנון יעיל יותר של התחבורה הציבורית בעיר. בתקופה הקרובה צפוייה העירייה, בשיתוף עם משרד התחבורה להקים מספר תחנות חכמות, ומוקד תחבורה שיטפל בפניות מול משרד התחבורה.

חיים ביבס, ראש העיר: "אני מברך על ההחלטה לצרף את עירנו לפיילוט החשוב של משרד התחבורה. הפיילוט יכול להוות game changer למצב התחבורה הציבורית בעיר, במיוחד לאור העובדה שעירנו תגדל בקרוב משמעותית ועלינו לספק לתושבים תחבורה ציבורית מצוינת ולעודד אותם להשתמש בה כחלק מאיכות החיים הגבוהה. הנתונים והצרכים של התושבים ייבחנו, ובעזרת שיתוף הפעולה עם משרד התחבורה נפעל לשנות ולשפר באופן ניכר את המצב הקיים."

שלמה פסי, סגן ומ"מ ראש העיר מחזיק תיק התחבורה: "כשהעיר מודיעין נבנתה, התחבורה הציבורית באה אחריה והתוצאה הנוכחית לא מספיק טובה. הפיילוט שיבוצע יאפשר לנו ללמוד את צרכי התושבים ולתכנן את קווי התחבורה באופן שישרת בצורה מיטבית את התושבים, שיחסוך זמן יקר ויאפשר לתזמן את הזמנים שלהם בנוחות וביעילות לרמת השירות שמצופה בשנת 2022."