ביום ראשון השבוע, התכנס בעיריית מודיעין פורום מיוחד לשיפור התחבורה הציבורית בעיר. בראש הפורום עומד ראש העיר, חיים ביבס, כשלצידו, ייקחו חלק בפורום סגן ראש העיר אילן בן סעדון, סגן ראש העיר מויש לוי, חברי המועצה ברוך בוחניק וגלעד ביהרי, מנכ"ל העירייה יורם כרמון ומנהל אגף השירות יעקב כהן. עוד ייקחו חלק בפורום גם נציגי חברת "קווים" והתושבים אור גרינפלד ויוסי אביבי.

בישיבה נמסר כי החל מחודש ינואר 2019 תפתח העירייה מוקד עירוני ייעודי לציבור הנוסעים, אשר ישמש לפניות בנושא התחבורה הציבורית, ותעסיק עובד נוסף, שירכז את פניות התושבים בתחום ויעבוד בשיתוף פעולה עם מוקד פניות הציבור של חברת קווים. בעירייה ציינו, כי עובד זה אינו תחליף למוקד השירות והמידע של חברת קווים, אלא תוספת מטעם העירייה שיהווה מוקד נוסף לפניות תושבים ותפקידו לקבל ולרכז את פניות הציבור ולפעול לפתרונות לייעול השירות ולשיפור מערך התחבורה בעיר.

עוד הוחלט בפורום, כי העירייה תוביל מהלך להפעלת יישומון (אפליקציה) ייעודי שתפקידו יהיה להעביר בזמן אמת, מידע על מיקום האוטובוסים (בניגוד לאפליקציה הקיימת כיום אשר מעריכה מתי האוטובוס צפוי להגיע לתחנה). היישומון יסייע לנוסעים  להתאים את עצמם להגעתם האוטובוסים וגם לעירייה, שתוכל לפקח באמצעותו בזמן אמת על התנהלות האוטובוסים, עמידתם בלוחות הזמנים ואיכות השירות שלהם.

ראש העיר חיים ביבס: "בתקופת הבחירות הבטחתי לקחת את נושא התחבורה הציבורית תחת אחריותי, ובהתאם לכך אני אוביל את הפורום. מערך התחבורה הציבורית בעיר עובד בצורה טובה אך אנו שואפים כל הזמן לייעל ולשפר אותו ולהביא לכך שציבור הנוסעים ייהנה מהתחבורה הציבורית בעיר וישתמש בה בנוחות. במסגרת הפורום אנו נפעל מול כל הגורמים הרלוונטיים עד להסדרת תחבורה ציבורית טובה, לה ראויים תושבי העיר"

עוד נמסר בישיבה, כי מחלקת הפיקוח העירוני של העירייה תחל בהגברת האכיפה כנגד בעלי רכבים החונים באופן לא חוקי באזור המרכז התחבורה העירוני. בין השאר הדברים אמורים על כיכר התחבורה, המיועדת רק לעצירת תחבורה ציבורית, להורדה ולהעלאת נוסעים. הרכב שיימצא חונה במקום זה יהיה צפוי לקנס הקבוע בחוק.

כידוע, באזור מרכז התחבורה העירוני יש ארבעה חניונים העומדים לרשות הציבור ללא תשלום: חניון הרכבת הנמצא מול קניון מודיעין המונה כ-400 מקומות חנייה, חניון הכניסה הצפונית לפארק ענבה המונה כ-100 מקומות חנייה, חניון עמק זבולון (מול החניון של ענבה) המונה כ-120 מקומות חנייה וחניון מרכז הספורט והבריכה העירונית המונה 350 מקומות חנייה.  

צילום: ארכיון מודיעינט