צילום: רכבת ישראל

רכבת ישראל הודיעה היום (שני), על הפעלתו של קו הרכבת החשמלי החדש שיגיע ממודיעין לירושלים בתוך פחות מחצי שעה. הפעלתו המסחרית של קו מודיעין מרכז-ירושלים יצחק נבון, תחל ביום חמישי הקרוב (31.3.22).

על פי הודעת הרכבת, רכבות בקו תופעלנה לאורך כל שעות הפעילות, בכל ימי השבוע - כולל ימי שישי ומוצאי שבת. כאשר בשלב הראשון יופעל הקו בתדירות של רכבת אחת מידי שעה, לכל כיוון ובהמשך בקצב של שתי רכבון לכיוון בשעה . זמן הנסיעה מתחנת מודיעין מרכז לירושלים יעמוד על כ-29 דקות, ומתחנת פאתי מודיעין לירושלים כ-22 דקות. 

הפעלת הקו מתאפשרת לאחר שרכבת ישראל השלימה את הפרויקט ההנדסי "קשת מודיעין" המחבר את העיר אל מסילת הקו המהיר לירושלים וכלל הקמת תשתית מסילה כפולה ומחושמלת באורך כולל של כ-5.2 ק"מ. במסגרת הפרויקט הקימה הרכבת שלושה גשרים ומנהרה באורך כולל של כ-650 מטרים, וביצעה שדרוג והרחבה של תחנת "פאתי מודיעין" שכלל הוספת שני רציפי רכבת, הרחבה ושיפור המעבר התת קרקעי בין הרציפים, החלפת כל הריצוף בתחנה, שדרוג התאורה ל-LED, הקמת חניון כלי רכב חדש הצמוד למרכז עינב עם כ-700 מקומות חניה, והקמתו של גשר הולכות והולכי רגל באורך 165 הכולל מעליות לנגישות מלאה.


לצד הפעלת הקו החדש לירושלים, ישופר השירות בקווים הנוסעים בין מודיעין לת"א ויעדים נוספים, ושעות הפעילות שלהן יוארכו עד חצות (בקירוב) וכן יופעל שירות בימי שישי ובמוצאי שבת. 


שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, ח"כ מרב מיכאלי מסרה: "השירות החדש מהווה קפיצת מדרגה ביכולת לנוע בתחבורה הציבורית ובהסעת המונים שמהווה חלופה טובה ומהירה יותר לרכב הפרטי. הרכבת היא עורק התחבורה הראשי של מדינת ישראל ואנחנו עובדות ועובדים במלוא הכח כדי להפוך אותה להיות כמה שיותר נגישה, זמינה ומהירה עבורכם ועבורכן. התהליכים לוקחים זמן, ולפעמים כרוכים בפגיעה בשירות, אבל השדרוג שאנחנו עושות בפתיחת קווים חדשים וחשמול הקווים הקיימים ישפר משמעותית את השירות שאתן ואתם מקבלים. נסיעה טובה!"