נדבך נוסף הושלם בעבודות שמבצעת החכ"ל לפיתוח שכונת נופים המתאכלסת בימים אלו בהדרגה, כאשר בשבוע האחרון נפתח רשמית הגשר המחבר בין שכונת נופים לשכונת הציפורים, חיבור משמעותי המהווה כניסה ויציאה נוספת של כלי רכב ואוטובוסים לשכונות אלו.

אורכו של הגשר כ-100 מטרים והוא נחשב ייחודי בנוף הגשרים בעיר, שכן הוא עשוי פלדה בניגוד לשאר הגשרים העשויים בטון. חומר הפלדה איפשר עיצוב מעניין ומורכב של מוטות "כנפי פרפר" מיוחדים ותאורה דקורטיבית לאורכו של הגשר. בנוסף, מוקמו מעקות וספסלי ישיבה מעוצבים בנקודות תצפית על הנוף הנשקף מן הגשר.

במקביל למעבר כלי הרכב, נפתח חלקו הצפוני של הגשר לטובת הולכי הרגל, כאשר בהמשך, עם התקדמות הבנייה בשכונה, ייפתח גם שביל ההליכה הדרומי.

פתיחת הגשר תוכננה למועד תחילת שנת הלימודים. כך, שילדי שכונת נופים אשר ילמדו השנה במוסדות החינוך של שכונת הציפורים עד אשר יושלם אכלוס השכונה, ייהנו מהחיבור המהיר בין השכונות. הן בכלי רכב והן בקווי האוטובוס הנכנסים כעת לשכונה.

בשבועיים הקרובים, יסתיימו העבודות להקמת הפארק הרביעי בשכונה. זהו פארק גדול הנמצא בסמוך למבנים הנמצאים בימים אלה לקראת איכלוס. הפארק יהיה פארק מונגש ובו יוצבו מתקני משחק לילדים המותאמים גם לילדים עם צרכים מיוחדים, ספסלים והצללה.

שטחה של שכונת נופים המתאכלסת בימים אלו בהדרגה, הוא כ-954 דונם והיא תכלול 1,845 יחידות דיור ומרכזים מסחריים. בשכונה ייבנו 18 מבני ציבור, ביניהם, בתי ספר, גני ילדים וגינות ציבוריות.

צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות