עיריית מודיעין-מכבים-רעות פרסמה היום, רביעי, 18.5.22,  סקר עירוני לתושבים, המתמקד באחד הנושאים המדוברים בעיר  – שביעות הרצון  מהתחבורה הציבורית. הסקר הוכן על ידי אגף תכנון אסטרטגי ומחקר בשיתוף פעולה עם מינהל שירות של העירייה ואגף תכנון במשרד התחבורה, במטרה לספק נתונים חיוניים וכלים למקבלי ההחלטות לפעול מול משרד התחבורה ומפעילי הקווים להתאמת שירותי התחבורה הציבורית ושיפור חווית הנסיעה עבור התושבים.

הסקר כולל שאלות שונות על מידת שביעות הרצון של התושבים משירותי התחבורה הציבורית, אוטובוסים ורכבות, כמו גם שאלות לבחינת הרגלי הנסיעה של התושבים בחיי היומיום. כך למשל, יתבקשו המשיבים להשיב על תדירות הנסיעות בתחבורה הציבורית, מידת שביעות הרצון מהמידע לתכנון הנסיעה לפני שימוש בתחבורה הציבורית וכיצד משפיעה הפעלת קו הרכבת החדש לירושלים. בסקר שולבו שאלות על תחזוקת תחנות האוטובוסים והרכבות בעיר וכן, נגישות של התחבורה הציבורית ביחס למקום המגורים.


השאלה הגדולה היא מה יביא אתכם - תושבות ותושבי מודיעין, להשתמש יותר בתחבורה ציבורית במקום ברכב הפרטי? על פי נתוני העירייה נראה כי נכון לעכשיו הרכב הפרטי מהווה את אמצעי הניידות המרכזי בקרב תושבי העיר. בסקר ניתן יהיה לסמן פתרונות אשר יכולים להביא לעידוד השימוש בתחבורה הציבורית כמו: תגבור קווי נסיעה, נגישות תחנות, מסלולים ישירים, הורדת צפיפות באוטובוסים ועוד.  


 

בעירייה מדגישים כי ההשתתפות בסקר היא אנונימית וכי לא ייעשה שימוש בנתונים העולים ממנו אלא לצרכים מחקריים בלבד. מילוי הסקר אורך כ-4 דקות  ונעשה באופן דיגיטלי ונוח מכל מקום. 

למילוי הסקר - > https://rc1userrkc6yc4c958tg.fra1.qualtrics.com/jfe/form/SV_bNTNn82MEFdlJXw


שלמה פסי, סגן ומ"מ ראש העיר ומחזיק תיק התחבורה: "זהו סקר חשוב שנועד להפיק מהמשתמשים בתחבורה הציבורית מידע חשוב שייתן לנו את הכלים במטרה למקד את הפעילות ולהשקיע בנושאים שבעדיפות, במטרה לנסות ולשפר את השירות לתושב. ככל שאנחנו יודעים ומעריכים את הנדרש לשפר או לשנות, המידע האותנטי מהשטח קריטי כדי לוודא שמשקיעים את המאמץ והמשאבים לכיוונים הנכונים. אני מזמין את התושבים להקדיש מספר דקות ולמלא את הסקר על מנת להשפיע."

יוסי אביבי, מחזיק תיק אסטרטגיה וחדשנות: "אגף האסטרטגיה של העירייה מבצע מחקר על דפוסי ההתנהגות של התושבים בדרכים. המטרה של המחקר היא מיפוי הצרכים התחבורתיים של תושבי העיר במטרה לייצר תכנית תחבורה חלופית שתוגש למשרד התחבורה, שתעלה בקנה אחד עם צרכי התושבים. נודה לשיתוף פעולה גם אם אינכם משתמשים התחבורה ציבורית היום."