* עדכון- השביתה בוטלה - התחבורה הציבורית במודיעין מכבים רעות תפעל כסדרה.

 

בשל פיזורה של הכנסת, עצר משרד האוצר את העברות התשלומים לחברות האוטובוסים. בחברות האוטובוסים טוענים כי המשמעות היא פגיעה במשכורות העובדים והנהגים.  

בחברת "קווים", המפעילה את מערך האוטובוסים במודיעין מכבים רעות,  הודיעו על השבתת שירותיהם החל מיום שישי הקרוב (20.12.19). 

מנכ״ל חברת קווים פנה השבוע במכתב לשר התחבורה, בצלאל סמוטריץ', בו טען כי החברה לא תוכל לשלם לעובדיה אם לא תקבל את הכסף לו היא זכאית.  עוד הבהיר מנכ"ל החברה כי אם לא יועברו תשלומים החברה תפסיק את פעילותה לחלוטין.

במכתב שהועבר מחברת קווים לראשי הרשויות והערים בהם פועלת החברה נכתב כי  "לצערנו, שום גורם לא הודיענו נכון למועד זה, כי בכוונת משרד התחבורה לשלם את עלות הנסיעות שבוצעו, לאור האמור לעיל, במצבה הספציפי של חברת קווים ועל מנת לצמצם נזקים, אנו נאלצים להודיע לכם על הפסקת פעילות התחבורה הציבורית באזוריכם".

ראש העיר חיים ביבס, בתפקידו כיו"ר השלטון המקומי פנה לשר התחבורה בדרישה לעצור את השביתה המתוכננת: "קיבלנו בתדהמה את הודעת החברות המספקות שרותי תחבורה ציבורית ברשויות המקומיות כי יפסיקו לתת שירותי תחבורה ציבורית, על פי גרסתם, הודעה זו מקורה בעצירת כל התשלומים השוטפים ע"י משרד התחבורה אשר מממנים את הפעלת חברות ההסעה כולל שכר נהגים, עובדי תפעול, דלק, תחזוקת אוטובוסים ותשתיות. איננו מעלים על הדעת מצב שבו אזרחי ישראל הזקוקים לשרותי התחבורה הציבורית לא יוכלו לקבל שרות כה בסיסי" אמר והוסיף: "אבקש טיפולכם המיידי בהסדרת הנושא".