ועדת התחבורה בעיריית מודיעין מכבים רעות היא אחת הוועדות שמתכנסות באופן תדיר. בעיר קיימות לא מעט בעיות וקשיים תחבורתיים ומעורבות התושבים היא רבה. בישיבת הועדה הראשונה לקדנציה, נרשמה נוכחות מרשימה של כ-60 תושבים, שהגיעו להתעדכן בנושא התחבורה בעיר.

הישיבה נפתחה עם דבריו של יו"ר הוועדה, אילן יאיר בן סעדון שעדכן את התושבים על הגברת אכיפת האופניים החשמליים ועל השאיפה לקדם את המקצוע של נהג האוטובוס למקצוע מועדף: "כך נזכה למקצועיות ושרות טוב יותר", מסביר בן סעדון.  עוד דובר על הצבת יעד להקמת משרד רישוי בעיר. לאחר דבריו הוסיף גיא עידו, המשנה למנכ"ל,  כמה שינויים תחבורתיים העתידיים להתרחש בעיר, כגון: הוספת כיכרות תנועה, פתיחת הגשר לכיוון ישפרו ועוד

בהמשך, עדכן מנהל מחלקת שרות פניות הציבור, יעקב כהן, על פיתוח יישומון (אפליקציה) ייעודי שתפקידו יהיה להעביר בזמן אמת, מידע על מיקום האוטובוסים (בניגוד לאפליקציה הקיימת כיום אשר מעריכה מתי האוטובוס צפוי להגיע לתחנה). היישומון יסייע לנוסעים להתאים את עצמם להגעתם של האוטובוסים וגם לעירייה, שתוכל לפקח באמצעותו בזמן אמת על התנהלות האוטובוסים, עמידתם בלוחות הזמנים ואיכות השירות שלהם.

לאחר מכן הציגה מפקחת תחום בטיחות בדרכים במשרד החינוך, מחוז ירושלים, עפרה דוידוביץ את הפיילוט החדש שנרקם בימים אלה ללימוד חינוך תעבורתי בבתי הספר. דוידוביץ ציינה כי הנושא מועבר בכ-1,000 כיתות בכל הארץ בהן לומדים תלמידי כתות י' תאוריה עם ערך מוסף - הסכנות הקיימות בחשיפה לטלפון החכם (סמארטפון)  בזמן הנהיגה, היסח דעת, לחץ חברתי, אלכוהול וסמים.

מנהל תחנות ב"רכבת ישראל", אלון בן ישי ציין כי כ-200 אלף איש נוסעים ברכבת מידי מיום וסיפר כי ברכבת המתמודדת היום עם משבר מול עובדי החברה, פועלים על מנת למגר את הבעיות מול העובדים ולצמצם כמה שניתן את התקלות והשיבושים שמקבלים הד תקשורתי. 

כמו כן שמעו הנוכחים מדורון ודאי מנכ"ל תחבורה ירוקה על  הרחבת השימוש באוטובוסים חשמליים בעיר. כיום פועלים בעיר כ- 6 אוטובוסים חשמליים וישנה שאיפה להרחיב את השימוש בהם.  ודאי ציין כי אוטובוסים אלה מפחיתים את פליטות העשן  ובין השאר הם גם זולים יותר ונטענים בלילה בתעריף מוזל.

את הערב סיכם סגן ראש העיר אילן יאיר בן סעדון: "אני מודה מקרב לב לכל הנוכחים שהגיעו לוועדה והפכו אותה למוצלחת ופורה במיוחד. ההיענות הרבה של התושבים מוכיחה מעבר לכל ספק כי מדובר בתחום הקרוב לליבם. אמשיך לפעול לשיתוף התושבים בעשייה העירונית בכל הנושאים עליהם אני אמון, מתוך הבנה שהשירות הטוב ביותר לתושב ניתן מתוך הבנה מעמיקה של הצרכים העולים ממנו."