בחודש האחרון החלה העירייה במתן התראות לבני נוער הרוכבים שלא כחוק על אופניים חשמליים. כעת, נכנסים נציגי השיטור העירוני לבתי הספר בעיר ומבצעים פעילות הסברתית והדרכות על הסכנות והכללים שברכיבה על אופניים חשמליים. הפעילות נועדה להגביר  את המודעות לנושא בקרב בני הנוער.

ההדרכה הראשונה התקיימה בתיכון עירוני ה' ע"ש יצחק נבון, בו פגשו נציגי האגף את תלמידי שכבות ט' ו-י'. במסגרת ההדרכה הוסבר לתלמידים על הסכנה שברכיבה על אופניים חשמליים המשמשים ככלי רכב לכל דבר והכללים החלים עליהם. בהדרכה נחשפו התלמידים, בין היתר, לחשיבות חבישת הקסדה והסיכונים השונים שברכיבה לאחר שתיית אלכוהול או השימוש בטלפון נייד בזמן הרכיבה. כמו כן, סיפרו לתלמידים על החשיבות שברכיבה על שבילי האופניים המרשתים את העיר ומיועדים עבורם לרכיבה בטוחה.

בשבועות הקרובים יגיעו אגף הביטחון ושירותי חירום עם נציג עמותת אור ירוק לכל התיכונים בעיר ויחלקו בהם בנוסף להדרכה, עלוני הסברה לשימושם של התלמידים.

מהעירייה נמסר כי בחודש נובמבר תחל האכיפה על ידי המשטרה והפיקוח העירוני כנגד רוכבי אופניים חשמליים שלא בהתאם להוראות החוק.

העירייה עדכנה כי החל מחודש נובמבר, בשיתוף עם משטרת מודיעין, תחל להתבצע אכיפה מוגברת בנושא הרכיבה על אופניים חשמליים. אחת העבירות המשמעותיות שייאכפו תהיה האיסור על רכיבה על אופניים חשמליים למי שטרם מלאו לו 16 שנים. עבירות נוספות שייאכפו הן שימוש בטלפון בעת הרכיבה, רכיבה במעבר חציה, הרכבת אוזניות בעת הרכיבה וכן רכיבה על גבי מדרכה (לגבי עבירה של רכיבה על המדרכה, בעירייה ציינו כי עבירה זו תיאכף רק במקומות בהם קיימים שבילי אופניים).

הקנס בגין רכיבה על אופניים חשמליים ע"י רוכב שטרם מלאו לו 16 שנים הינו 1,000 שקלים. הקנס בגין שימוש בטלפון סלולארי בעת רכיבה על אופניים חשמליים הינו 1,000 שקלים. הקנס בגין רכיבה על מדרכה ולא על גבי שביל אופניים, הינו 500 שקלים. קנס בגין חציית מעברי חצייה ברכיבה הינו 250 שקלים. הקנס בגין שימוש באוזניות בזמן הרכיבה הינו 250 שקלים.