שתי תחנות הרכבת של מודיעין - 'פאתי מודיעין' ו'מודיעין מרכז'  הושבתו לפני כשבועיים, בעקבות הצורך בביצוע עבודות חשמול לקראת פתיחת קו הרכבת המהיר בין תל אביב לירושלים.

תחילה הודיעו ב"רכבת ישראל" כי תחנות הרכבת במודיעין ייפתחו מחדש ב 29.6, אך כעת מתברר כי יחול עיכוב נוסף והתחנות ייפתחו רק ביום א',  ה- 8 ליולי.

מרכבת ישראל נמסר כי עד לפתיחת תחנות הרכבת מחדש, ימשיכו לפעול שירותי הסעות ללא תשלום אך מומלץ להיעזר גם בתחבורה ציבורית חלופית.

ממשרד התחבורה נמסר כי  יתוגבר קו 111 בין תחנת ת"א סבידור מרכז (ממסוף 2000) ותחנת מודיעין מרכז (תחנה מרכזית מודיעין) בשני הכיוונים.

בתוך כך, תלונות רבות מציפות את הרשתות החברתיות מצד תושבי מודיעין מכבים רעות, המדווחים על קושי רב להגיע אל מקומות העבודה, או בחזרה למודיעין בעקבות השבתת קווי הרכבת. רבים מדווחים על צפיפות רבה באוטובוסים ובשאטלים, על איחורים רבים של השאטלים ושל קווי התחבורה הציבורית ועל כך שתגבור קווי התחבורה לא נעשה בצורה מספקת ואינו מספיק לציבור הנוסעים הגדול.

מחזיק תיק התחבורה אילן בן סעדון מסר בתגובה: "לתדהמתנו, גם אני וכך גם אתם התושבים, לא עודכנו שרכבת ישראל האריכה בשבוע נוסף את עבודות התשתית לבניית הקו המהיר לירושלים. שוחחתי בנושא הבוקר עם משרד התחבורה ודרשתי להוסיף תגבור של קווי האוטובוסים במודיעין, בהתאם לצרכים מהשטח ולדיווחים השוטפים שאני מקבל מהתושבים. אני ממשיך כל העת להיות עם האצבע על הדופק ובעיקר להיות עם התושבים לאורך כל הדרך. מדי בוקר אני מתייצב במוקדי התחבורה הציבורית בעיר ותמיד קשוב לרחשי לבם. במקביל, אני בוחן במרכז התחבורה שכל האוטובוסים מאוישים והקווים יוצאים בזמן ואני כל העת מחזק את נהגי האוטובוסים העושים כל אשר לאל ידם לנוכח האתגר הגדול שעומד בפניהם, במתן שירותי ההסעות בעיר. מקווה שימים לא פשוטים אלה עבור כולנו יסתיימו במהרה, בכמה שפחות אי-נוחות ובכמה שיותר שירות טוב, ככל הניתן".