רכבת ישראל הודיעה כי הפעלת הקו המהיר בין תל אביב לירושלים תתבצע באיחור ניכר של כחצי שנה.

החברה דיווחה לבורסה כי דחיית הפעלת הקו נובעת מאי קבלת כל האישורים הרגולטוריים להפעלת הקו לשימוש מסחרי לנוסעים. ברכבת מעריכים כי ההפעלה  צפויה להידחות בכ-6 חודשים, בכפוף לקבלת כל האישורים. 

רק לפני חודש יצא שר התחבורה ישראל כץ בהודעה חגיגית כי הקו המהיר בין ירושלים לתל אביב ייפתח כבר ב-30 במארס השנה, ערב חג הפסח כפי שהוא הבטיח בעבר, אך בדו"ח מבקר המדינה שפורסם באוקטובר האחרון נטען כי בשל עיכובים משמעותיים שחלו בפרויקט בשנים האחרונות, העבודות על קו הרכבת לא יוכלו להסתיים לפני סוף שנת 2018 במקרה הטוב.

בפגישה שהתקיימה אתמול בין מפכ"ל המשטרה, לבין מנכ"ל הרכבת, ונציגי כוחות הצלה נוספים, העלו כוחות החילוץ וההצלה דרישות בטיחות בפני רכבת ישראל.

מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי " בדיון שערך אתמול מפכ"ל המשטרה בדבר הפעלת הקו המהיר לירושלים, בו השתתפו אנשי רכבת ישראל וגם נציגי שאר כוחות ההצלה הוגדרו האמצעים הבטיחותיים הנדרשים והאימונים ההכרחיים לשם הפעלתו המסחרית המלאה. העבודה על הקו נמשכת בתכליתיות ובנחישות, ובכלל זה השלמת הנחת המסילות, הקמת אמצעי החשמול והמוכנות לנסיעת רכבות." עוד צויין  בהודעה כי גם הדחייה הנוכחית היא לא בהכרח האחרונה וייתכנו דחיות נוספות בהפעלת הקו.

 

צילום: Depositephotos