צילום בשער: היישוב נעלה, יהורם גלילי

לפני כשבוע הודיע ראש המועצה האזורית מטה בנימין ישראל גנץ, כי על מנת לפתור את בעיות התנועה בכביש 446, צפויות להתבצע בקרוב עבודות להרחבת הכביש. במסגרת העבודות צפויות להתבצע במהלך 2019 חפירות הצלה והעתקת קו החשמל שלאורך הכביש, ואז יורחב כביש 446 מסמוך לכפר האורנים ועד למחסום הצבאי שנמצא לפני נילי. בנוסף, צפויות להתבצע פעולות נוספות , ובהן פתיחת כביש פנימי שאמור לחצות ארבע רשויות באזור מודיעין ולהגיע מקרית ספר ועד למחסום מכבים-רעות, ובכך להפחית את מספר כלי הרכב בכביש 446.

הרחבת כביש 446 והפעולות הנוספות לפתרון בעיות התנועה בכביש נעשות בעקבות מגמת התרחבות יישובי מטה בנימין מדי שנה. כך למשל, ביישוב העירוני נעלה מתגוררות כיום כ-450 משפחות, כשצפי האכלוס הוא 700 משפחות, עם קצב גידול של כ-40 משפחות בשנה. 

כיום נעשה שיווק מסיבי של החברה לפיתוח מטה בנימין ליחידות הדיור הנבנות בימים אלו בנעלה, והן זוכות לביקוש רב. בחודש הבא ייפתח סניף של קופת חולים מכבי ליד מזכירות היישוב, ובהמשך יעבור לסניף גדול יותר במבנה המסחרי החדש שנבנה בימים אלו על שטח בנוי של כ-1,300 מ"ר ויכלול עסקים, מוסכים, סופר מרקט, מסעדות, קופת חולים ועוד.

יו"ר הוועד של נעלה, יואב קליינמן, מציין כי כל התשתיות ביישוב הן תת קרקעיות, "והיישוב בחלקו כבר בנוי כך שלא צריכים להתפלא על כך שמחירי הבתים פה עולים כל הזמן. ביישוב פועלת מערכת אבטחה משוכללת ומתוחכמת מאוד הכולל מצלמות אבטחה וסיורים ביישוב ומסביב לו במשך 24 שעות ביממה. מסיבה זו, האווירה ביישוב היא כמו בקיבוץ: הילדים משאירים את האופניים זרוקים ברחוב ובתים רבים לא נעולים כל הזמן".

אורי ונקרט, תושב נעלה השותף יחד עם יהודה איבי במשרד הנדל"ן הורייזן בנעלה, מספר כי יש כיום בנעלה מספר קטן יחסית של נכסים המוצעים למכירה. ונקרט: "יש ביקוש רב לבתים בנעלה. היישוב מציע מגוון רחב של בתים צמודי קרקע, וילות חדשות, בתים דו-משפחתיים עם גינות גדולות ונופים מדהימים, ווילות ותיקות יותר על מגרשים של 750 מ"ר עם אפשרות להקמת יחידות דיור נוספות עם נוף בראשית".