ראש העיר חיים ביבס עדכן השבוע כי מנכ"ל רכבת ישראל הודיע לו על כך שתיפסק שמירת הקרונות למשתמשי קו ירושלים – תל אביב על חשבון משתמשי הרכבת ממודיעין מכבים רעות.

הודעה זו באה על רקע מכתב שכתב ראש העיר חיים ביבס לשר התחבורה, ישראל כץ ובעקבותיה שיחה אישית בין מנכ"ל הרכבת  לראש העיר.

כידוע, במהלך התקופה האחרונה "שמרה" רכבת ישראל מספר קרונות בקו מודיעין – תל אביב לטובת משתמשי קו הרכבת ירושלים – תל אביב הנוסעים מהבירה ועד לנתב"ג ומשם הם עוברים לקו מודיעין תל אביב. בעקבות נוהל זה נאלצו תושבים רבים המשתמשים ברכבת ישראל להצטופף בקרונות.

ביום שלישי, שלח ראש העיר מכתב בנושא לשר כ"ץ, בו נכתב בין השאר כי:  "בימים האחרונים אף הגדילה רכבת ישראל וסגרה קרונות בקווי הנסיעה העמוסים ביותר של היום – תושבי העיר נאלצים מדי יום לעמוד בכל שעת הנסיעה ברכבת ולהצטופף בדוחק מחפיר ולצבוא על דלתות הקרונות, זאת בשל החלטתכם לשמור מקומות לנוסעים מירושלים.", כתב ביבס והוסיף כי "קו הרכבת מודיעין-תל-אביב הוא עורק התחבורה המרכזי של העיר, בו משתמשים מדי יום אלפי נוסעים. השינויים המפתיעים, הפחתת מספר הנסיעות וביטול קרונות מביאים לכך שמספר הנוסעים בקו יורד אך בא בעת מגדיל את הצפיפות והדוחק בקרונות ומגדיל משמעותית את העומס של כלי הרכב על כביש 1. אני לא רוצה לדמיין איזה אסון עלול לקרות אם הרכבת תבלום בפתאומיות או חלילה תעשה תאונה. אדגיש, כי מערך התחבורה הציבורית המחודש בעיר אינו נותן מענה ראוי לצרכי תושבי מודיעין מכבים רעות והסביבה. אנו לא נסכים לעוד פגיעה משמעותית בתחום התחבורה הציבורית בכלל ובקו נסיעת הרכבת בפרט. כל הרעה נוספת בשירותי התחבורה לתושבי העיר, תאלץ אותנו לצאת למאבק ציבורי למניעת המשך הפגיעה המתמשכת בתושבי העיר והסביבה."

בעקבות פנייה זו נערכה שיחה בין מנכ"ל הרכבת לביבס ובעקבותיה הוחלט לבטל את שמירת הקרונות לנוסעים בקו ירושלים תל אביב. 

ראש העיר חיים ביבס: " אני שמח שמנכ"ל הרכבת קיבל את עמדתנו כי לתושבי העיר מגיע שירות הולם מרכבת ישראל והבטיח לטפל לאלתר בנושא כך שתושבי העיר המשתמשים ברכבת יוכלו להשתמש בכלל קרונות הרכבת. אנו נקיים בהמשך מפגש נוסף עם נציגי הרכבת כדי לעבוד יחד על המשך שיפור ושדרוג השירות לתושבים."