מאת: מערכת מודיעינט

במסגרת פרויקט "קשת מודיעין", מוקמת תשתית חיבור מסילתי באורך של כ-2.5 ק"מ בין תחנות הרכבת במודיעין לקו המהיר לירושלים. לאחרונה החלו בבניית חלקו המזרחי של גשר הרכבת. העבודות כוללות דחיקה של הגשר המזרחי וחיבור שני חלקי הגשר (החלק המערבי כבר נבנה). 


לטובת בטיחות העוברים ושבים, הוחלט לצמצם את נתיבי הכניסה והיציאה למרכז עינב (ישפרו סנטר), כך שהכביש לא ייחסם, אך ייתכנו שיבושי תנועה באיזור. זאת עד ל - 18.4, כאשר ייתכנו שינויים במועדי העבודות בהתאם לתנאי מזג האוויר.


ניתן להשתמש בדרכים חלופיות כדוגמת - דרך כביש 431 (שד' יצחק רבין) וכניסה ויציאה למרכז עינב דרך שדרות החמאם.

העבודות מבוצעות על ידי רכבת ישראל והן צפויות לשפר את השירות הניתן לתושבי העיר, כאשר תדירות רכבות הנוסעים בקו מודיעין - ירושלים, צפויה להיות 2 רכבות לכל כיוון בשעות השיא, בזמן נסיעה של כ-17 דקות בין תחנת "פאתי מודיעין" לתחנת "האומה" בירושלים.

עוד במסגרת הפרויקט, העבודות להקמתו של הגשר להולכי הרגל המחבר בין תחנת הרכבת "פאתי מודיעין" למרכז עינב מתקרבות לסיומן. בימים אלה  החלו העבודות להקמת קירוי הגשר ובניית המדרגות. במקביל נשלמות גם העבודות לסלילת חניון הרכבת, שישמש את הבאים לתחנת הרכבת, בסמיכות לכביש 431, מדרום לתחנת פאתי מודיעין. חניון זה יכיל כ-800 מקומות חנייה.

צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות