בסוף השבוע האחרון נערכה ברעננה אליפות ישראל בג'ודו לבוגרים. גילי שריר מבית הספר לג'ודו מיטב מודיעין, הצליחה לזכות במקום הראשון לאחר סבב קרבות מוצלח. שני חבריה למועדון, נעם ליבה ושחר צפריר סיימו גם הם על הפודיום, במקום השלישי.

 

גילי התחרתה בקטגוריית המשקל 63 ק"ג, אותה פינתה לאחרונה, עם פרישתה, הג'ודאיקה האולימפית, ירדן ג'רבי. שריר, שלאחר 3 קרבות עם הבנות החזקות ביותר במשקל וקרב גמר מותח של 8 דקות מול ענבל שמש, הצליחה להוכיח שהיא הטובה ביותר בקטגוריה ולזכות בפעם הראשונה במדליית הזהב ובאליפות היוקרתית.

גם חבריה למועדון הגיעו להישגים מרשימים: נעם ליבה, שהתחרה בקטגוריית המשקל 60 ק"ג, ניצח 5 קרבות באיפונים מרשימים וסיים במקום השלישי והמוכבד. שחר צפריר בת ה- 17.5, שהתחרתה בקטגוריית המשקל 70 ק"ג סיפקה גם היא 2 קרבות משכנעים אך הפסידה בשלב חצי הגמר וסיימה במקום השלישי עם מדליית ארד.

במהלך האליפות נערך גם טקס לכבודה של ירדן ג'רבי, זוכת מדליית הארד מאולימפיאדת ריו דה ז'ניירו 2016, שפרשה לאחרונה. וכן טקס הוקרה למאמנים שהספורטאים שלהם הגיעו להישגים מרשימים בשנה החולפת. במסגרת טקס זה קיבל אייל בכר מגן הוקרה על הישגיה של גילי באליפויות אירופה.

המאמן אייל בכר, בעל חגורה שחורה דאן 3: "זוהי השנה הראשונה שאנחנו חוזרים עם שלוש מדליות מאליפות ישראל בוגרים. זהו הישג שיא למועדון שלנו שסיים במקום השלישי בדירוג הכללי. הספורטאים שלנו חזרו עם תוצאות יפות ואנחנו  גאים בהם על כך. תחרות אחרי תחרות הם מצליחים להוכיח שהם נמצאים בטופ הישראלי ואני צופה להם עוד עתיד מזהיר. אין ספק שהפרישה של ירדן ג'רבי פתחה עבור גילי שלנו את התחרות לטוקיו 20 ואני סמוך ובטוח שהיא בדרך הנכונה"