שריר, שרק לפני חודשיים זכתה בתואר סגנית אלופת אירופה עד גיל 21, מתאמנת מזה 11 שנים בבית הספר לג'ודו "מיטב מודיעין" הפועל בעמותת סחלבים בהדרכתם של נתי כפרי ואייל בכר. בזמן זה, היא הספיקה לזכות באליפות ישראל בג'ודו, במשך שבע שנים ברציפות, להיכנס לנבחרת ישראל נשים, לתפוס את מקומה כאחת הג'ודאיות המובילות בגילאי הג'וניור ואף להתחיל לאמן בנות בבית הספר לג'ודו.

באליפות שהתקיימה בשבוע שעבר במונטנגרו הפגינה שריר, שהתמודדה בקטגוריית המשקל 63 ק"ג, יכולת נהדרת, כאשר ערכה סבב קרבות מוצלח במהלכו גברה על מתמודדות מסרביה, קרואטיה ואפילו מישראל. היא פתחה את הסבב עם ניצחון משכנע על הסרבית, ג'ובאנה אוברדוביץ'. רבע הגמר היה קצת פחות מוצלח ושריר ירדה לבית הניחומים לאחר שהפסידה לדיאנה דיזאיגורס מרוסיה. בבית הניחומים הצליחה שריר לטפס, לגבור על הקרואטית לוסיג'ה באביץ עם שני ווזארי. בקרב על הארד נפגשה שריר עם חברתה לנבחרת ענבל שמש לדרבי ישראלי, אותו כאמור ניצחה וחזרה הביתה עם מדליית ארד.

בנוסף להישג זה של שריר, הצליחו שלוש ג'ודאיות נוספות מ"מיטב מודיעין", לרשום בשבוע שעבר הישג מרשים בתחרות בינלאומית. קרן וייס, עומר אטיאס וגל נחום מנבחרת הקדטיות של הג'ודו הישראלי, זכו במקום השני הקבוצתי, לאחר ניצחונות מרשימים על נבחרות מהטופ האירופאי בתחרות הבינלאומית שנערכה בסלובניה.

המאמן אייל בכר, בעל חגורה שחורה דאן 3: "כבוד גדול למודיעין מכבים רעות שארבע בנות המתאמנות בעיר, יוצאות לייצג את ישראל בתחרויות בין לאומיות ומגיעות להישגים מרשימים. גילי שהציגה שליטה באליפות אירופה עד גיל 23 למרות גילה הצעיר ונבחרת הקדטיות, שמורכבת משש ג'ודאיות, מהן שלוש מהעיר, שגברו על נבחרות מהטובות שיש באירופה. אני שמח שהעבודה הקשה שנעשית עם הספורטאיות נושאת פרי ואנחנו מקווים לראות תוצאות גם בהמשך הדרך. השנה, במטרה לפתח את דור העתיד של ספורט הנשים בעיר ובישראל בכלל, פתחנו קבוצה של בנות בכיתות ג'-ה' אותן תאמן גילי שריר. אני מזמין בנות נוספות להצטרף למועדון

צילום: באדיבות איגוד הג'ודו