לפני כשבוע נערך במועדון "דרך הג'ודו" הפועל בעמותת סחלבים טקס הענקת חגורה שחורה לדורון לזר, אביו של דניאל לזר ז"ל שנפטר בשנת 2014 חודש לאחר יום הולדתו ה-12, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן.

דניאל, שהיה ספורטאי מצטיין הספיק לזכות בתואר אלוף ירושלים וסגן אלוף ישראל לילדים בג'ודו. אביו, דורון שם לו למטרה להמשיך את דרכו בענף הג'ודו ולהגיע לחגורה שחורה ולשם כך הצטרף למועדון "דרך הג'ודו" בהנהלתם של עידו ונעם אלקיים. השבוע הוא קיבל את החגורה השחורה המיוחלת מאיגוד הג'ודו בישראל בטקס מרגש במעמד מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי.

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "דורון לזר הוא ספורטאי ותיק שבנו דניאל ז"ל היה ג'ודאיקה מוכשר עטור פרסים. דורון והמשפחה בחרו להנציח את בנם באירועים ותחרויות ספורט בג'ודו והוא ראוי להערכה על פועלו בענף. דורון שהיה ג'ודאיקה הרבה שנים ועבר לעסוק בג'יוג'יטסו החליט לזכרו של דניאל לחזור לג'ודו ובמסגרת זו קיבל השבוע את החגורה השחורה. הוא רואי לכך לכן גם מצאתי לנכון להגיע ולכבד את הטקס. אני מאחל לדורון ולמשפחה הרבה נחת ושימשיכו בפעילות הברוכות שהן עושים לטובת הכלל."

המאמנים, עידו ונעם אלקיים: "זהו ללא ספק היה האירוע המרגש ביותר שידענו במועדון. מרגש פעמיים: פעם אחת כי זו פעם ראשונה שמוענקת חגורה שחורה לספורטאי של "דרך הג'ודו" ופעם שנייה כי מדובר בדורון. כשדניאל, הבן של דורון, נפרד מן העולם, דורון הבטיח לעצמו, שהוא ימשיך את דרכו של דניאל ויגיע לחגורה שחורה. מי שמכיר את דורון ידע שזה רק עניין של זמן עד שזה יקרה. והנה זה קרה. דורון מסמל את כל הערכים של הג'ודו - צניעות, התמדה, נחישות, עזרה לספורטאים הצעירים, וכמובן, התמודדות באופן מעורר השראה עם קשיים ומשברים. אין ראוי ממנו ואנו מודים לו על הזכות להיות המאמנים שלו."