ליגת בתי הכנסת בכדורסל הפכה בשנים האחרונות למוסד קהילתי, חברתי וספורטיבי, במסגרתו נפגשים מידי שבוע על הפרקט באולמי הספורט שחקנים ומתפללים מבתי הכנסת ברחבי העיר ומתחרים בניהם על התואר הנכסף "אלופי מודיעין מכבים רעות בכדורסל".

הליגה אותה מרכז אגף הספורט בעמותת סחלבים מזה 13 עונות, יצרה קהילה של שחקני כדורסל, שנמצאים בקשר הדוק במסגרת המפגשים. השנה, לבקשת הקהילות, נפתחו האפשרויות לשילוב שחקנים בין הקהילות השונות כדי לייצר גיבוש והיכרות בין קהילות סמוכות וזאת מתוך תפיסה והבנה שאיחוד הקהילות ישביח את הליגה ואת הקשרים בין תושבי העיר.

הליגה תשוחק בשני בתים כאשר בכל בית יתמודדו הקבוצות בינן לבין עצמן ויתחרו על מקומן בטבלה. בתום הליגה הסדירה יערכו משחקי הכרעה: רבע גמר, חצי גמר והגמר שיתקיים בעיר לקראת חג פורים. באגף הספורט מזמינים השבוע את  הקבוצות שרוצות להשתלב בליגה, להירשם באתר עמותת סחלבים, להבטיח את מקומן ולבוא להתחרות על התואר.

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי: "העונה ה-13 של ליגת בתי הכנסת תצא לדרך מיד לאחר סוכות. אני מזמין את תושבי העיר, חובבי הכדורסל, המתפללים בבתי הכנסת בעיר, להצטרף לליגה אותה מרכז אגף הספורט בעמותת סחלבים, להיפגש מידי שבוע על הפרקט, יחד עם המשפחות והקהילות ולהתחרות בספורטיביות כל הדרך אל הגמר."

מנהל אגף הספורט, חנן דנציגר: "ליגת בתי הכנסת הפכה למיזם חיוני ומשמעותי המחבר בין קהילות בעיר ומשלב ספורט והנאה. הפעילות שמתקיימת במוצאי שבת מאפשרת הן לשחקנים והן למשפחות להיות שותפים מלאים במיזם הספורטיבי. אני מזמין קבוצות נוספות להצטרף ולשחק במסגרת הליגה."