גילי שריר, מתאמנת מזה 11 שנים בבית הספר לג'ודו "מיטב מודיעין" הפועל בעמותת סחלבים בהדרכתם של נתי כפרי ואייל בכר. למרות גילה הצעיר (18) הספיקה שריר לזכות 7 שנים ברציפות באליפות ישראל בג'ודו, להיכנס לנבחרת ישראל נשים, לתפוס את מקומה כאחת הג'ודאיות המובילות בגילאי הג'וניור ואף להתחיל לאמן בנות בבית הספר לגו'דו. בדרך לאליפות אירופה, בסבב האירופי, הצליחה שריר לזכות בארבע מדליות.

האליפות שהתקיימה השבוע, משכה אליה כ-300 ג'ודאים וג'ודאיות מרחבי אירופה שהגיעו להתחרות על התואר המכובד. שריר, שהגיעה לראשונה לתחרות במסגרת נבחרת ישראל בג'ודו התמודדה בקטגוריית משקל 63 ק"ג והצליחה לספק בדרך לגמר, סבב קרבות מוצלח במיוחד בו גברה באיפון על מתמודדות מהולנד, סלובניה, איטליה ודנמרק.

בסיבוב הראשון נפגשה שריר עם ההולנדית ג'סיקה גוריסין ולאחר קרב צמוד שנערך כארבע וחצי דקות הצליחה שריר להכניע את היריבה באיפון מוצלח. גם את הסלובנית, ליה לודהיק הצליחה שריר לנצח באיפון ובכך המשיכה את הטיפוס לשלב רבע הגמר. שם נפגשה עם האיטלקייה, נדיה סימיאולי, סגנית אלופת אירופה לקדטיות לשנת 2016 לה הפסידה פעמיים בסבב האירופי. שריר, שהגיעה נחושה, הצליחה לסיים גם את הקרב הזה בהטלה על הגב של האיטלקייה.  גם את חצי הגמר הצליחה שריר לסיים תוך שלוש וחצי דקות באיפון לאחר קרב התקפי ומשכנע על הדנית לאיריקי אולסן, מה שהקנה לה את כרטיס הכניסה לגמר.

בגמר נפגשה שריר עם ההולנדית, סאני וירמייר, אלופת העולם לקדטים לשנת 2015 ואלופת אירופה לג'וניור בשנה שעברה. לאורך כל הקרב הפגינה שריר שליטה טובה אך כדקה לפני הסיום הצליחה וירמייר לגבור על שריר ולזכות שנה שנייה ברציפות במדליית הזהב. שריר שהשתתפה לראשונה בתחרות היוקרתית סיימה כאמור במקום השני וחזרה הביתה עם מדליית כסף.

השנה, במטרה לפתח את ספורט הנשים במודיעין מכבים רעות בפרט ובישראל בכלל, תפתח בבית הספר לג'ודו "מיטב מודיעין" קבוצה של בנות בכיתות ג'-ה' אותן תאמן גילי שריר יחד עם קרן ווייס, חברת נבחרת ישראל ואלופת ישראל בג'ודו, שביחד ייתנו לבנות הצעירות מהניסיון שלהן בתקווה להצמיח דור חדש של ג'ודאיות מצליחות.

המאמן אייל בכר, בעל חגורה שחורה דאן 3: "ההישג של גילי הוא כבוד גדול וגאווה גדולה עבורנו. זוהי השנה הראשונה שגילי מייצגת את נבחרת ישראל בג'וניור וזוהי הצלחה גדולה מאוד שלה גם בתחרויות הסבב וגם באלפיות אירופה. גילי הצליחה להעמיד רף חדש כך שלחזור עם מדליה מאירופה, מתחרות בינלאומית, הפך להיות משהו שבשגרה אצלה. אני מקווה שבנות נוספות מהמועדון ומהקבוצה החדשה שפתחנו השנה, יצליחו לפרוץ מחסומים כמו גילי ולהגיע להישגים משמעותיים."