צילומים: עוצמה מודיעין

וידאו

מועדון כדורסל עוצמה מודיעין יצא בפעם השנייה למחנה קיץ בגראן קנריה. זהו הקיץ השני ברציפות בו יוצאים שחקנים ממודיעין למחנה בספרד, והקיץ התאמנו ושחקו עם בני נוער מספרד, אפריקה ואסיה.

בעוד אשר חגי, המנהל המקצועי של המועדון, ערך בארץ מחנה כדורסל מקצועי ברמה גבוהה ביותר, לביא חלפי, המנהל התפעולי של המועדון, הוציא קבוצה של נערים ונערות, בני 14 עד 20, לאקדמיית CBA בגראן קנריה שבספרד.

חלפי ציין כי מדובר בקבוצה של שחקנים ושחקניות "נחושים, אמיצים, שלא מפחדים להתמודד עם המרחק מהבית, עם ארץ זרה, עם אוכל לא מוכר ואימונים אינטנסיביים, ושראו לנגד עיניהם את המטרה - לשפר את משחק הכדורסל שלהם".

-תן לנו קצת רקע

"יצאנו למחנה אימונים ברמה מקצועית מאד גבוהה. בדרך התמודדנו ולמדנו מהכשלונות, נהננו מההצלחות, התמוגגנו מהחיוכים ורגעי הצחוק האינסופיים, שברנו שיניים בספרדית ובאנגלית, אבל בעיקר התגאינו בקבוצת שחקנים איכותיים ובוגרים, שהתאמנו לצד והתמודדו בגבורה מול שחקנים מצוינים מכל העולם, ורכשו כלים שילוו אותם ויסיעו להם כל חייהם. לדעתי, חזרנו הביתה קצת יותר בוגרים, קצת יותר מבינים מה זה להיות ספורטאי, קצת יותר אחראיים, קצת פחות מפונקים, ובעיקר מאוד מרוצים מעוד מחנה מוצלח!".

חלפי ממשיך ומציין, כי זו השנה השנייה בה נהנה המועדון משיתוף פעולה פורה ומוצלח עם אחת האקדמיות המקצועיות ביותר שיש: "CBA (Canarias Basketball Academy) זו אקדמיה שמטפחת שחקני כדורסל מכל העולם, בכל ימות השנה. האקדמיה לא מתפשרת על איכות האימונים והמאמנים, האינטנסיביות שם לא יורדת, המתקנים הם ברמה הכי גבוהה שיש, אבל הכי חשוב – זו קבוצה של אנשי מקצוע שהם קודם כל אנשים טובים ומסורים, משכמם ומעלה".

 בכל יום עברו השחקנים לא פחות משלושה אימונים, ושהפעילות הייתה מאד מאומצת. "שמנו לנו למטרה", הוא מספר, "שהשחקנים גם יקבלו ערכים שישמשו אותם בחיים שמחוץ למגרש הכדורסל." בנוסף על האימונים, נהנו השחקנים גם מטיולים וימי כיף.