היכל הספורט של עירוני א' רעש וגעש ביום שישי האחרון במהלך משחקי הגמר של ליגת התושבים בכדורסל. קבוצת "חבורת לול" שהעפילה לראשונה למעמד הגמר, הצליחה לגבור על קבוצת "איחוד בתי הכנסת" הוותיקה בתוצאה 64:44 ובסיום המשחק הניפה את הגביע המוזהב.

העונה ה-13 של ליגת התושבים, משכה אליה השנה את טובי שחקני הכדורסל החובבים המשחקים בעיר. מידי שבוע נפגשו על הפרקט כ-160 שחקנים והתחרו ביניהם כל הדרך אל הגמר.

השבוע האחרון של הליגה סיפק מתח המתאים לתכניות המשחקים של ה-NBA . כאשר משחקי רבע וחצי הגמר שנערכו בשבוע שעבר הניבו תוצאות מפתיעות במיוחד. "איחוד בתי הכנסת" שסיימו במקום החמישי הדיחו את הפייבוריטית "הבראיקה" שלא הפסידה במהלך העונה והפגינה יכולות מרשימה. גם "חבורת לול" שהצליחה לראשונה להעפיל לחצי הגמר הוכיחו עליונות על הפיינליסטים "שומרי משקל" שסיימו בשנה שעברה את הליגה במקום השני.

משחק הגמר, שנערך בסוף השבוע האחרון, זימן חברים ובני משפחה שהגיעו לצפות בשחקנים של "חבורת לול" ו"איחוד בתי הכנסת", בדרכם לעשות היסטוריה בליגה המקומית. חבורת לול, שהגיעו נחושים, סיפקו התחלה מוחצת שלא הותירה הרבה סיכוי לאיחוד בתי הכנסת והחצי הראשון של המשחק הסתיים בתוצאה 31:24. בחצי השני של המשחק ניסו שחקני האיחוד לצמצם את הפער אבל התעלות של יקיר ג'רסי, דודו שטופר ואביעד טרבס, וניהול משחק מצוין של דודי אביב, סיימו את המשחק החד צדדי בתוצאה 64:44 וחבורת הלול הוכתרה לראשונה כאלופת הליגה.

בטקס חגיגי במעמד מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי, מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר, ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר, הוענקו גביעים לקבוצות, לשחקנים המצטיינים, ומגנים למלך הסלים, איתי נתיב מקבוצת ותיקי מכבים רעות שהשיג במהלך הליגה ממוצע של 15.3 נקודות למשחק וכן למארגן הליגה דני סיבוני ולשופטים.