עשרות בני נוער המשחקים בקבוצת התאקל פוטבול של מודיעין מכבים רעות "הלהבות", הגיעו בשבוע שעבר למגרש הכדורגל בפארק הטכנולוגי, במטרה להשתתף בכיתת אמן מיוחדת אותה העבירו שחקני עבר בליגת הפוטבול הלאומית של ארצות הברית (NFL).

את כיתת האמן שהגיעה לעיר מטעם ה-FCA, העבירו ג'ון קולב, שחקן עבר בפיטסבורג סטילרס, שם שיחק במשך 13 עונות שעונד לא פחות מ-4 טבעות אליפות – "סופרבול", סטיב פיטסואה, ששיחק בדנבר ברונקוס וכן דויד אוס ג'ונסון, ששיחק במשך 6 עונות באריזונה קרדינלס.

האימון, בהדרכת השחקנים הוותיקים, החל בחימום דינאמי ששילב טכניקות חדישות אליהן נחשפו המשתתפים לראשונה. המאמנים ציינו בפני השחקנים כי כחלק מהתפיסה המקצועית, חימום נכון הוא קריטי להימנעות מפציעות במהלך המשחק האינטנסיבי. מיד לאחר החימום עבדו המאמנים עם השחקנים הצעירים על יסודות ותפקידים בהגנה ובהתקפה ואף ביצעו עבודה בשדה על מהלכים. השחקנים המקומיים התחלקו לשלוש קבוצות ולכל קבוצה הוצמד מאמן. יחד הם תרגלו ב-3 תחנות שונות איך לתקל ולהפיל נושא כדור במהלך המשחק. אחרי התרגולים עברו המשתתפים לתפעול מהלכים במשחק טאצ' של 7 על 7, במסגרתו יכלו שחקני ההגנה וההתקפה לתרגל את הטכניקות שלמדו.

באימון המיוחד הגיעו לצפות מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי, סגן ראש העיר, אילן יאיר בן סעדון, מנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר ומנהל אגף הספורט, חנן דנציגר, שהתרשמו מהרמה ומהביצועים שהפגינו המשתתפים.

בקבוצת הפוטבול העירונית משתתפים כ-40 שחקנים פעילים בגילאי 18-14, חלקם שחקנים צעירים אשר מתאמנים מזה שנתיים בפארק הדגים וחלקם חדשים שהתעניינו במשחק והצטרפו השנה. השחקנים מחולקים לקבוצות הגנה, התקפה ומהלכים מיוחדים, בהתאם למאפיינים הפיזיים, הכושר והסיבולת של המשתתפים. הם מקיימים אימונים פעמיים בשבוע, בהם הם עובדים על אירובי וכוח וכן על תרגול של תחנות עבודה בהתאם לעמדה הייעודית של כל שחקן.

לאור הביקוש החל מהקיץ הקרוב מתכננים באגף הספורט בעמותת סחלבים להפעיל קבוצה נוספת, שתתרכז בפלאג פוטבול, הגרסה הלימודית של המשחק הקשוח והמוכר, אשר משוחקת ללא מגע וכבר תפסה מקום מרכזי בישראל כמסגרת תחרותית.

מאמן הקבוצה, אביתר כהן מסכם את האימון: "האימון עבר בצורה מקצועית מאוד והשחקנים הצעירים הפגינו יכולות מרשימות ולמדו המון. אני מעריך מאוד את עצם המאמץ והרצון של המתנדבים של ה-FCA להעניק מהניסיון הרב שלהם. אני רוצה להודות לבעלי התפקידים שהגיעו להתרשם מהאימון המיוחד, למתנדבים שלנו וכמובן לשחקנים שבעיצומה של החופשה, עזבו הכל והציגו לא רק נוכחות יפה, אלא גם יכולות מרשימות."