מאת: רמי היפש * בשער: משה אשכנזי

עירוני מודיעין סיימה לפני חודשיים את השנה כשהיא שוב בפלייאוף העליון. המקום החמישי שלה לא הספיק לדברים נוספים והיא הפסידה לעירוני קרית מלאכי. באחרונה הוחלט במועדון על שינויים פרסונליים, שאולי יבשרו על שינוי מגמה בעונה הבאה לפני ששלושים האוהדים שעוד מגיעים למשחקי הבית של הקבוצה גם הם יתאיידו.

שני השינויים המשמעותיים ביותר היו בעמדות היו"ר והמאמן. אחרי שנתיים שבהם אמיר אורלי היה זה שניווט את הקבוצה כיו"ר ודני רודיטי ניסה לקדם את הקבוצה מקצועית הוחלפו השניים. אורלי פינה את מקומו ללא אחר מאשר מנכ"ל החכ"ל לשעבר משה אשכנזי ואילו שרון חיטמן הועדף על פניו של רודיטי שנפרד בחום מהקבוצה:  "אני רוצה להודות לכל האנשים היקרים שהאמינו בי ואפשרו לי לעסוק בדבר שאני כל כך אוהב לעשות ובעיקר עזרו לי לעבור שנתיים קסומות במודיעין מקום שהפך לבית אני עוזב אבל ממש לא נוטש עכשיו אהיה אוהד מס 1 ואעמוד לרשות המועדון לכל צרכיו. תודה רבה ובהצלחה לכולם".

כאמור אשכנזי היה עד לאחרונה מנכ"ל החברה הכלכלית במודיעין ולפני כן שימש מנכ"ל תאגיד מי מודיעין. הוא עזב את החכ"ל לטובת משרת ניהול בתחום הנדל"ן, אך הכדורגל במודיעין משאיר אותו בתוך המערכת המקומית. בעיריית מודיעין ובעמותת סחלבים, האחראים על הקבוצה, מקווים שאשכנזי יצליח להביא סטנדרטים חדשים של ניהול ואולי אף לגייס כסף לקבוצה.

תומר כרמל, מנהל מחלקת הנוער, מונה למנכ"ל הקבוצה ובעמדת המנהל לא יחול שינוי - אילן זנו הוותיק ימשיך בתפקידו. גם מייסד הקבוצה ב-2009 דוד בן שימול יהיה בשטח ככל שיידרש.

חיטמן, תושב מודיעין, שזוכה להערכה מצד גורמים מובילים בעירוני מודיעין, שימש בשנים האחרונות מנהל מקצועי של מחלקת הנוער במכבי הרצליה מהליגה הלאומית, קודם לכן היה במחלקת הנוער של מכבי תל אביב.

חיטמן היה גם עוזר המאמן בקבוצה הבוגרת של מכבי הרצליה ונקרא לדגל בעונת 2015-2016 באמצע העונה והצליח להוביל את הקבוצה למקום החמישי, גם בעונה החולפת הוא אימן לשעת חירום לאחר פיטוריו של פטריסיו סייג. הוא נחשב לאיש מקצוע טוב בעל קשרים ענפים בליגות השונות.

האם העזיבה של אורלי ורודיטי, שגרסו בשנתיים האחרונות, גם בשל התקציב שהועמד לקבוצה, על שימוש בשחקנים מקומיים ובניית תשתית לקראת מאבק עתידי על עלייה, רומז שעירוני מודיעין תילחם על העלייה לליגה א'? עדיין מוקדם לקבוע זאת. בינתיים עזבו את הקבוצה דוד קנבסקי, שהודה לאוהדים בפייסבוק "על שנתיים מדהימות שיצא לנו לבלות ביחד, זכיתי לשחק עם שחקנים שהפכו למשפחה".

אלירן ג'ורג' ואורי כהן הוחתמו במודיעין.

במודיעין עדיין לא מגבשים מטרות לעונה הקרובה ולא תקציב. הדבר תלוי גם במרוץ החימוש של יריבות פוטנציאליות לעלייה כשכרגע שתי האשדודיות – מכבי, שכנראה הנחיתהאצלה את ברוך דגו לעונת פרישה, והפועל שעלתה מליגה ג' – הן הרציניות ביותר.

"חשוב לכל ארגון שאחרי שנתיים-שלוש יהיה ריענון", מסר אלעד שמעונוביץ', מחזיק תיק הספורט והצעירים במועצה. "אורלי עשה עבודה טובה ורודיטי צמח מתוך המועדון ואנחנו מקווים שיישאר. חיטמן הוא איש מקצוע מנוסה מאוד, והוא הגיע כדי להוביל את הקבוצה להישגים".