בשער: נבחרת הכדורשת שתייצג את העיר במכביה

המכביה, אירוע השיא של תנועת מכבי, הוא המפעל הספורטיבי השלישי בגודלו בעולם, (אחרי האולימפיאדה ומשחקי האוניברסיאדה) ומהווה כינוס של ספורטאים יהודים אשר מגיעים ממדינות שונות ברחבי העולם ומתחרים ביניהם בענפי ספורט שונים.

על פי הערכות המארגנים, המכביה ה-20 צפויה להיות הגדולה ביותר בהיסטוריית המכביות שראשיתה ב-1932 ועתידה לארח השנה כ-10,000 ספורטאים וכ-22,000 חובבי ספורט נוספים, שיגיעו מיותר מ-80 מדינות ברחבי העולם. חלק מהספורטאים שמשתתפים במכביה מעולם לא ביקרו בישראל וחלק ממטרת האירוע היא להעניק להם חוויה ספורטיבית ותרבותית אשר תחזק את הזהות היהודית והזיקה למדינת ישראל.

כחלק מאירועי המכביה, תתקיים בעיר ביום שישי 14.7.17, תחרות אופני כביש בהם צפויים להשתתף עשרות רוכבים מקצועיים, בהם גם רוכבים רבים מהעיר. הם יצאו על האופניים מהספורטק העירוני וירכבו על שדרות מנחם בגין לכיוון מערב עד לפארק האקסטרים, משם ימשיכו שמאלה על שדרות החשמונאים לכיוון דרום ומשם עד לפארק קנדה ובחזרה. את המסלול יעשו המתחרים חמש פעמים, עד שישלימו  100 קילומטרים של רכיבה.

לכבוד החגיגה הבינלאומית שמגיעה לעיר, עורכים באגף הספורט בעמותת סחלבים, הפנינג ספורטיבי לכל המשפחה שיכלול מופע פעלולי אופניים המשלב מגוון קפיצות ראווה, פעילות אתגרית לאופניים שכוללת מתקנים מיוחדים בהם יוכלו המשתתפים שיגיעו עם האופניים מהבית, לרכב ולהתנסות וכן מגוון מתקני מים מתנפחים.

באגף הספורט מזמינים השבוע את תושבי העיר, הורים וילדים, לקחת חלק במכביה ה-20, לצפות ברוכבים וליהנות מהפנינג ספורטיבי, ללא תשלום, על טהרת האופניים. ההפנינג יחל בשעה 08:00 ויתקיים במגרשי הספורטק העירוני שבשדרות מנחם בגין.

בנוסף, חובבי הרכיבה, יוכלו להצטרף לחוויית הרכיבה של המכביה ולקחת חלק באחד משני מסלולי הרכיבה שיתקיימו בסמוך למסלול התחרותי של המכביה: מסלול משפחתי המתאים להורים וילדים של 6 ק"מ ומסלול אתגרי של 15 ק"מ. במסלול המשפחתי ייסעו הרוכבים לאורך שדרות מנחם בגין עד לפארק האקסטרים ובחזרה. במסלול האתגרי הם יצאו לכיוון הגבעות הדרומיות, משם למבוא חורון על טיילת שדרות החשמונאים ובחזרה.

שני המסלולים יצאו מהספורטק העירוני ותושבי העיר יוכלו לבחור מבין שני סבבים שיתקיימו באותו יום. עלות השתתפות ברכיבה המודרכת תהיה 20 שקלים לבודד ו-50 שקלים למשפחה (עד 5 נפשות), כאשר כל משתתף יזכה לקבל חולצת "גם אני השתתפתי במכביה ה-20". ההשתתפות במסלולי הרכיבה מותנית ברישום מראש באתר עמותת סחלבים.

בעירייה מדגישים השבוע כי בצירים בהם יעבור המסלול התחרותי של המכביה, יהיו שינויים בהסדרי התנועה, בדגש על שדרות מנחם בגין וחלקה הדרומי של שדרות החשמונאים, המוביל לצומת לטרון. 

קבוצת הכדורשת של העיר תיקח חלק במשחקים

איגוד הכדורשת הישראלי, המונה יותר מ- 5,000 נשים מרחבי הארץ, הביא את ראשי המכביה להחליט כי הענף יקיים טורניר במכביה. כ-45 קבוצות מרחבי הארץ והעולם ייקחו חלק בטורניר הבינלאומי, בהן גם נבחרת הכדורשת של העיר..

באירוע המכביה צפויות להשתתף 45 קבוצות, בהן 42 קבוצות ישראליות ובהן גם נבחרת הכדורשת של מודיעין. הנבחרת, שהוקמה במיוחד עבור משחקי המכביה ה-20, מורכבת מ–14 נשים, תושבות העיר, המשחקות בליגה המקומית של העיר ועברו את המיונים לנבחרת. בנות הקבוצה מקיימות אימונים פעמיים בשבוע, כשהדגש באימונים הוא שיפור מקצועי, יצירת  טכניקה וסינרגיה קבוצתית בין השחקניות המקצועיות שנבחרו לייצג את העיר.

בנות הקבוצה, מחוזקות בצוות המאמנות, דפנה יאיר ואורלי כהן, שנבחרו במיוחד לאימון הנבחרת, יחד עם רכזת הנבחרת, טלי משה והקפטנית מרטין חמי, מלאות התרגשות ונחושות לקראת ההשתתפות באירועי המיוחד. רכזת הנבחרת, טלי משה: "אנחנו בהתרגשות והחוויה מטורפת – אנרגיה חיובית בקבוצה, מתגבשות מאימון לאימון ואנחנו שמחות על ההזדמנות שנתנו לנו לייצג את העיר שלנו, לראשונה בהיסטוריה, באירוע החשוב הזה."

בנוסף לקבוצות העירוניות, ישתתפו במכביה עוד 3 קבוצות שיגיעו מארצות הברית. 36 שחקניות ינחתו בישראל וייקחו חלק באירוע. הקבוצות יגיעו מבוסטון, אטלנטה וסן חוזה שבקליפורניה.

המשחקים יערכו בין התאריכים ה7-6.7 במקביל בשלושה מחוזות (צפון, דרום ומכרז) וביום שבת 8.7 יתקיימו בווינגייט משחקי הגמר שיפגישו בין הקבוצות שהשיגו את התוצאות הטובות ביותר בשלושת המחוזות.