בר ראובן ממועדון הטאקוונדו המקומי "טייגרס טאקוונדו" בהנהלת ארז אהרוני, השתתף בשבוע שעבר באליפות לוקסמבורג הפתוחה (קטגוריית G1) וזכה במקום השלישי. כעת, בזכות הישג זה וההישגים שצבר עד כה צפוי ראובן להיכלל בסגל האולימפי המורחב.

יותר מ-1500 ספורטאים מכל רחבי העולם השתתפו בשבוע שעבר באליפות לוקסמבורג הפתוחה בטאקוונדו. התחרות  שמהווה את אחת מתחרויות הסבב האולימפי, מספקת ניקוד לדירוג של המתמודדים לקראת אולימפיאדת טוקיו.

את מודיעין ייצג בתחרות בר ראובן (24), חבר בסגל נבחרת ישראל, בוגר ומאמן במועדון הטאקוונדו המקומי, טייגס טאקוונדו הפועל בעיר באמצעות עמותת סחלבים. ראובן החל את דרכו בטייגרס לפני 17 שנים וב-6 השנים האחרונות הוא משמש כמאמן לילדים ובני נוער בבית ספר רמון בעיר.

במסגרת האליפות שהתקיימה בשבוע שעבר, התחלקו המשתתפים על פי קטגוריית גיל ומשקל. ראובן, שהתחרה בקטגוריית בוגרים עד 63 ק"ג עלה בסבב בראשון אוטומטית בזכות הדירוג גבוה שצבר בתחרויות הקודמות. בשלב שמינית הגמר נפגש בזירה עם יריב מקרואטיה והצליח לצבור 28 נקודות וניצח את הקרב בתוצאה 28:16. את רבע הגמר מול היריב הצרפתי חתם גם כן ביתרון של 12 נקודות ובניצחון בתוצאה 16:4. בחצי הגמר נפגש ראובן עם יריב מגרמניה ולאחר קרב צמוד במיוחד הפסיד בהפרש של נקודה אחת בלבד בתוצאה  10:9 לגרמני שאף זכה בסיום היום במקום הראשון. ראובן חזר מהתחרות עם מדליית ארד על הצוואר, תעודת השתתפות ביד וחיוך גדול על הפנים. 

בזכות ההישג בתחרות זו, ההישג בתחרות הפתוחה בבולגריה שנערכה בתחילת השנה ובזכות הישגים נוספים שצבר, הוא צפוי כעת להיכנס לסגל האולימפי המורחב ולהתכונן לקראת ייצוג אפשרי של ישראל באולימפיאדת טוקיו 2020.

המאמן, ארז אהרוני: "מדובר בהישג מרשים בתחרות מקצועית ולא פשוטה. בר בעלייה גדולה בתקופה האחרונה ואני מקווה להמשיך לראות אותו בקו העלייה הזה. היעד שלנו כעת הוא להשיג את הקריטריון לאליפות אירופה לשנה הבאה ולהמשיך להתקדם משם. מעבר להיותו ספורטאי מחונן ומאמן מדהים, בר הוא אדם מיוחד, צנוע וגם בתור מאמן שלו אני יכול להגיד בלב שלם שבר מהווה גם עבורי השראה פעמים רבות."

4 מדליות למתאבקים של מכבי מודיעין

עוד אירוע שהנחיל כבוד לספורטים מהעיר, התקיים בהיכל הספורט של תיכון קציר ברחובות.

מדובר באליפות היחידה לטיפוח ספורטאים צעירים מצטיינים בהאבקות יוונית-רומית לתלמידים. המתאבקים הצעירים של מועדון ההיאבקות המקומי, "מכבי מודיעין" שלקחו חלק בתחרות, חזרו הביתה עם 4 מדליות.

בתחרות, אותה ארגנו איגוד ההאבקות והתאחדות הספורט לבתי-הספר בישראל, השתתפו כ-80 מתאבקים צעירים שהגיעו משבעה מועדוני היאבקות מרחבי הארץ. את מודיעין יצגו בתחרות המתאבקים הצעירים של מועדון ההיאבקות המקומי, הפועל בעמותת סחלבים, בהדרכתו של אדוארד ריסקין. המתאבקים התחלקו עפ"י קבוצות גיל ומשקל והתחרו ביניהם בזירות ההיאבקות העגולות.

בתום סבב קרבות, בטקס חגיגי, הוכרזו הזוכים בקטגוריות השונות: בשנתונים 2003-2002 היה זה מארק אלכסנדרוב (42 ק"ג) ממודיעין, שהצליח לכבוש את הפודיום וזכה במקום הראשון לאחר שניצח את כל יריביו. חברו למועדון, סלון לוטן (47 ק"ג) הסתפק במקום השלישי וחזר מהתחרות עם מדליית ארד. 

גם המקום הראשון לשנתונים 2005-2004 נלקח על ידי מתאבק מודיעיני. יוסף שימנוביץ (53 ק"ג) שהפגין בתחרות סבב קרבות מרשים, חזר הביתה עם מדליה מוזהבת. חברו למועדון, איתי סרבניק (32 ק"ג) תפס גם הוא מקום של כבוד על הפודיום לאחר שסיים את התחרות במקום השני.