צילום: קורן ארז

שחר ארז, בן 16.5 ממודיעין, כדורסלן 'עוצמה מודיעין' והנבחרת עד גיל 17 - נמצא בין הפטיש לסדן. לאחרונה מתחולל קרב של ממש בינו ובין המועדון, ולא מדובר במשחק מותח על הפרקט, אלא יותר מאבק רווי יצרים שמתאים לסדרת מתח טובה בנטפליקס. 


ארז, שגדל והתחנך ספורטיבית במועדון הכדורסל ממודיעין, בחר יחד עם משפחתו לעבור ולשחק ב'הפועל גלבוע/מעיינות' שחיזרה אחריו ורצתה בשירותיו. 'גלבוע/מעיינות' משחקת בליגת העל לנוער צפון ונחשבת אחת מפנימיות הכדורסל הנחשבות בארץ והמועדון הגדול מסוגו בצפון. עוצמה מודיעין לא מאפשרת לארז לעבור לקבוצה הצפונית ואחרי הליך בוררות באיגוד הכדורסל פסק עו"ד ישראל שמעוני כי הוא דוחה את תביעת המשפחה, ומחייבם לשלם את הוצאות המשפט בסכום של יותר מ-10 אלף ש"ח, בטענה כי השחקן לא יכול לעבור לקבוצה אחרת בעקבות חוק הספורט וגם כי בידיו חוזה חתום ומחייב עם עוצמה מודיעין.


המאבק בין משפחתו של שחר ל'עוצמה מודיעין' החריף בעקבות הפסיקה, כאשר בימים האחרונים פתחה המשפחה יחד עם חבריו של הכדורסלן עצומה הקוראת לשחרר את שחר. עד כה, גויסו 1,540 חתימות בתקווה לעשות רעש ציבורי.


בעצומה שפורסמה ברשת כתבו חבריו, בין היתר: "בחודש וחצי האחרון לאחר ששחר התקבל למגמת הכדורסל ברב תחומי עמק חרוד ולנבחרת ליגת התיכונים, אנו עדים למסע המטלטל שעובר על חברנו שחר. איננו חושבים שזה מגיע לכל אדם וספורטאי באשר הוא. איננו מבינים איך מבוגרים יכולים להתנהג כך לילד שכל רצונו הוא להגשים את חלומו.  חבריו של שחר הוסיפו וחיזקו: "כואב לנו לראות שכל מה שנותר משחר וחלומותיו זו רק תחושת כאב חדה וסבל נוראי. מועדון כדורסל לא נועד להכאיב. מועדון כדורסל הוא לא בית כלא".

מנגד, פרסם מועדון עוצמה מודיעין פוסט בו נטען כי המשפחה החליטה לצאת במסע הכפשה כנגד המועדון, כשהיא מונחית על ידי מועדון אחר, שביקש לצרף את השחקן לשורותיו.

שחר ארז - לא חוזר לשחק בעוצמה לאחר מה שעבר ומוכן להכנס להסגר

 


אמו של שחר, אורית, מנהלת מאבק חורמה בחודשיים וחצי האחרונים למען בנה: "חתמנו על הסכם שהיה אמור לשפר את מעמדנו", היא מספרת, "שילמנו 25,000 ש"ח מדי שנה למועדון עוצמה. הם ידעו שיש לנו הצעות ממספר קבוצות, כנראה חשבו שאנחנו לא מספיק רציניים לעשות מהלך כזה. באמצע יוני הייתה הפעם הראשונה שגלבוע/מעיינות פנו אלינו וזה היה בסוף העונה, זה מותר. במהלך העונה הם פנו לעוצמה מודיעין, שהסתירה זאת מאיתנו. מהרגע שפנינו לעוצמה ועשינו את זה בצורה האמפתית ביותר, נכנסנו למחול שדים מטורף. אני יכולה להבין כעס ואכזבה, אבל לכל דבר יש את הדרך שלו. אני מבינה היום ששחר זה לא הנושא אלא גלבוע/מעיינות. חבל שמתעסקים בלאן הוא עבר ולא למה. הם התנהלו בדרכים פסולות ועשו מניפולציות רגשיות כלפי הילד. הם פנו לבי"ס בעמק חרוד כדי לפגוע בשם שלו", סיפרה אורית."בלית ברירה שכרנו את שירותיו של עו"ד יוסי גאייר, שאמר לנו ללכת למוסד לבוררות. הוא אמר שיש כאן נושאים מעבר למקצועי, כמו רצון חברתי, כמו תקדים ששחקן אחר מהמועדון עבר למכבי ת"א לפני חודש. לצערי, המוסד לבוררות, ואמרו את זה אחרים לפניי, ילך תמיד לטובת האגודה ולא לטובת הילד. אנחנו נגיע עד לבג"צ ועד לאן שצריך, יש כאן עוולה" הוסיפה אמו של שחר.


"כשילד מקבל החלטה כזו והוא מזהה שזו הזדמנות טובה יותר עבורו גם מבחינה חברתית אז צריך לקחת את זה בחשבון. שלא ייתממו בעוצמה, הכתובת הייתה על הקיר. כשילד מחליט לוותר על התנאים הטובים שיש לו בבית, והוא גר עכשיו מטר מבית הספר והולך לגור בתנאי פנימייה עם שותף נוסף בחדר יותר קטן ממה שהוא גר בבית ולהתמודד עם חיים עצמאיים, אז יש פה החלטה שהיא הרבה יותר משמעותית מלעבור לעוד קבוצה" ציינה אורית אימו של שחר.


לדבריה של אורית ארז, מבחינת בנה אין דרך  חזרה. "שחר אומר שאחרי מה שעבר הוא לא חוזר לשחק בעוצמה ומוכן להיכנס להסגר. הוא ישחק בליגת העל לתיכונים של עמק חרוד שמשודרת בערוץ הספורט ויקבל מעטפת תומכת מאוד. כדי לנקום בגלבוע/מעיינות אז עוצמה מודיעין מוכנה לאבד את אמון ההורים. אני הייתי פעם שגרירה מספר אחת של המועדון הזה, גם כשהיו סדקים במערכת".


תגובת מנהל עוצמה מודיעין, שמעון סלל רווה רודריגז: "כנגד גלבוע מעיינות עומדת תלונה באיגוד הכדורסל על פנייה לשחקן תחת חוזה. אם תלך אחורה, לפני שלוש שנים גלבוע/מעיינות עשו בדיוק את אותו הדבר מול שחקן מהפועל טבעון. אותו דפוס פעולה שחוזר גם מול מועדונים אחרים. לגבי המעבר של שחקן אחר שלנו למכבי תל אביב, הדבר רק מוכיח את העובדה שאנו מעולם לא עצרנו מעבר של שחקן למועדון אחר. השחקן עבר מפני שיש חוזה, וחוזה מכבדים. מכבי תל אביב משחקים בליגה אירופאית, בגביע אירופה, וכרגע אנו לא שם. על הנושא המקצועי ניתן להתווכח, מיטב אנשי המקצוע חושבים שזו טעות. זו לא הנקודה. הנקודה היא אי כיבוד הסכמים, אי כיבוד החלטת בורר ופניה של מועדון גדול, שעושה זאת בשיטתיות. אני נלחם עבור זכות הקיום של כל המועדונים הקטנים/בינוניים."