אחרי שנים של כישלונות, בעיקר בשנתיים האחרונות, מגיעה עירוני מודיעין לשלבי הסיום בעונה כשהיא עדיין עם סיכוי סביר להעפיל לליגה א'. אך המשימה תהיה קשה וכוללת משחקי הכרעה לא פשוטים.

בשל הקורונה שונתה השיטה בליגות ב', המחוזות חולקו לשני בתים של תשע קבוצות, כאשר בסיום משחקי הבתים עלו שש קבוצות – שלוש מכל בית, לפלייאוף עליון שהוא למעשה ליגה חדשה המתחילה מאפס.

ליגה ב' דרום ב' היא הצמודה מכולן ושני מחזורים לסוף, לארבע מתוך שש הקבוצות יש עדיין סיכוי לעלות לליגה א'.

הפועל לוד מובילה את הטבלה עם 15 נקודות, לעירוני מודיעין יש 14 נקודות, עירוני נתיבות שלישית עם 13 נקודות ומכבי קרית מלאכי רביעית עם 12 נקודות. קבוצה אחת עולה, והקבוצות שמסיימות במקומות 3-2 נלחמות במבחנים. כשהמנצחת במשחק בין השתיים מתמודדת מול המנצחת במשחק בין הקבוצות במקומות 3-2 בליגה ב' דרום א' והמנצחת במשחק הזה מתמודדת מול הקבוצה שתסיים במקום ה-14 בליגה א' דרום על כרטיס לליגה א'.


ביום שישי, (25.3), ייצאו שחקני עירוני מודיעין למשחק חוץ מול הפועל לוד. משחק עונה בין הראשונה לשנייה. ניצחון יעלה את מודיעין למקום הראשון וניצחון על עירוני נתיבות בבית בשבוע הבא יעלה אותה לליגה א'. מאידך, הפסד ללוד, יסיים את הסיכויים של מודיעין לסיים במקום הראשון. תיקו, ישאיר את מודיעין בתמונת העלייה, אך הסיכויים יהיו קטנים יותר והיא תקווה לתפוס את המקום השני.


הפועל לוד, שתארח כאמור את מודיעין בשישי ותתארח בקרית מלאכי במחזור האחרון נמצאת במצב הטוב ביותר, אך גם הוא שברירי. יכול להיות שניצחון על מודיעין והפסד לקרית מלאכי עדיין לא יספיקו לה למקום ראשון. נתיבות מתמודדת נגד הפועל ירוחם בבית ומודיעין בחוץ, קרית מלאכי מתארחת אצל מ.כ. ירושלים ומארחת את הפועל לוד במחזור האחרון. שני ניצחונות עשויים להעלות אותה למקום הראשון אם מודיעין ונתיבות יסיימו את המשחק ביניהן בתיקו.

עירוני מודיעין מגיעה למשחק מול לוד אחרי שניצחה 2:4 את הפועל ירוחם מצמד של הישאם אזברגה ושערים של יואל גנון ושחק בן שבת. היא תצטרך להיות חדה מול הפועל לוד בשישי, קבוצה שהיא לא הצליחה לנצח בשלושה מפגשים מולה השנה. אולי הפעם יצליחו השחקנים של המאמן שי מאור, לנצח ולהשיג מקדמה במשחקי העלייה.


במועדון עירוני מודיעין קוראים לאוהדי הקבוצה ולתושבי ותושבות העיר ללוות אותה במשחק שיתקיים ביום שישי, 25.3, בשעה 12:00 בלוד. לעודד ולסייע לה במשחק המשמעותי.