ביום שישי לפני כשבועיים, נערכו משחקי הגמר של ליגת בתי הכנסת בכדורסל. אוהדים רבים מילאו את היציע באולם הכדורסל של בית ספר עירוני א' וצפו במתח בשני משחקי הגמר: בית עליון (מקומות 1-8) ובית תחתון (מקומות 9-17). בגמר בית עליון קבוצת  "מאיר מודיעין" שהגיע לראשונה למעמד הגמר, גברה על "שבטי ישראל היכל נחום" בתוצאה 44:49 ובגמר הבית תחתון קבוצת "גני מודיעין" גברה על קבוצת "קהילת דרכי ציון" בתוצאה 58:60.

ליגת בתי הכנסת בכדורסל חגגה השנה בר מצווה עם 13 שנות פעילות בעיר בהובלתו המקצועית של אגף הספורט בעמותת סחלבים ובניצוחו של דני זינגר שאמון על התפעול השוטף והקשר ההדוק עם יותר מ-200 השחקנים שנוטלים חלק בפעילות הספורטיבית הגדולה ביותר של המגזר הדתי במודיעין מכבים רעות. 17 קבוצות התחרו השנה במסגרת הליגה ונפגשו מידי שבוע על הפרקט באולמות הספורט ברחבי העיר.

הפעילות הספורטיבית הגיעה לשיאה בסוף השבוע האחרון במשחקי הגמר של הליגה. קבוצת "מאיר מודיעין" שהצליחה להדיח בחצי הגמר את קבוצת "החשמונאים", שהחזיקה בגביע שנתיים ברציפות, נפגשה בגמר עם "שבטי ישראל היכל נחום" שהדיחו בחצי הגמר את "צעירי הגבעה".

הקבוצות, הציגו משחק הגנות בעיקר, שהיה צמוד כמעט לכל אורכו. בתחילת המשחק הצליחו שבטי ישראל להוביל לאורך כמה דקות אך מאיר מודיעין שהגיעו נחושים ולא רצו לפספס את ההזדמנות דווקא מחשק הגמר, הגבירו את הקצב. עם פתיחת המחצית השנייה מאיר מודיעין לקחו את ההובלה על המשחק ופתחו פער שחבריהם משבטי ישראל כבר לא הצליחו לצמצם. עם שקית הבאזר נחתם המשחק בתוצאה 44:49 ושחקני מאיר מודיעין הניפו את הגביע לקול עשרות האוהדים שפצחו בשירי וריקודי ניצחון.

גמר הבית התחתון הפגיש בין קבוצות "גני מודיעין" ו"דרכי ציון". המשחק שהיה צמוד לכל אורכו הסתיים בדרמה מקומית שלבטח גרמה לכמה אנשים בקהל להחסיר פעימה. שניות ספורות לפני סיום המשחק, כאשר כבר היה נראה שהמשחק יוכרע בהארכה, הצליחו "גני מודיעין" תודות להתקפה משובחת, לקלוע את סל הניצחון ולחתום את המשחק בתוצאה 58:60 ובהנפת גביע מוזהב.

בטקסט חגיגי בהשתתפות מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים, שלמה פסי, חבר המועצה ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ, מחזיק תיק הספורט, אלעד שמעונוביץ ומנכ"ל עמותת סחלבים, מיקי בר, הוענקו גביעים לקבוצות ולשחקנים המצטיינים. את תואר מלך הסלים של הליגה קטף נתנאל הרקם מדרכי ציון שהשיג ממוצע מדהים של 29.5 נקודות למשחק.

מ"מ ראש העיר ויו"ר עמותת סחלבים שלמה פסי: "עמותת סחלבים ואגף הספורט בראשותו של חנן דנציגר הפיקו את העונה ה-13 של הליגה בהשתתפות נבחרות הכדורסל מקהילות בתי הכנסת. הליגה גדלה משנה לשנה, מתמסדת ומשתבחת. אני מודה לשחקנים, לצוות, לשופטים ולנוער וכן למשפחות שמגיעות לתמוך מהיציע בעידוד מעורר השראה. ברכות לקבוצת "מאיר מודיעין" שזכתה לראשונה וכבר מייחלים לפתיחת העונה הבאה"

חבר המועצה ומחזיק תיק תרבות יהודית, מיכאל חרל"פ: "חתמנו עונה נוספת של ליגת בתי הכנסת במשחק גמר מצוין של הקבוצות. יישר כח גדול לקבוצת מאיר מודיעין שזוכה באליפות בפעם הראשונה בתולדות הליגה. תודה לדני זינגר על ניהול מצוין של הליגה. תודה לכל עובדי אגף הספורט בראשות חנן דנציגר על המקצועיות ותודה לשחקנים שבאו להשתתף שנה 13 ברציפות בליגה"

חבר המועצה ומחזיק תיק הספורט, אלעד שמעונוביץ: "ליגת בתי הכנסת היא ליגת התושבים הוותיקה והמרתקת שיש לנו בעיר. ממנה הלכו וצמחו ליגות תושבים נוספות לתושבים במגזרים אחרים ובענפים נוספים, המכניסים עוד ועוד אנשים למעגל הפעילות הספורטיבית בעיר."