בסוף חודש מאי השנה, נרשמה היסטוריה במודיעין. קבוצת הנשים של עירוני מודיעין יצאה למשחק חוץ בעראבה מתוך ידיעה שתוצאת תיקו תספיק לה כדי לעלות לליגת העל בכדורגל נשים והשיגה תיקו 2-2. בכך הפכה לקבוצת הספורט הראשונה מהעיר בכל ענף או מגדר שמופיעה בליגה הראשונה.

אבל השמחה היתה מוקדמת. בשבוע שעבר הודיע המועדון כי הקבוצה לא תשחק בליגה הבכירה ונשות המועדון יישארו לשחק שנה נוספת בליגה השנייה. השחקניות שהשיגו בעמל רב את העלייה זעמו על ההחלטה וטוענות לאפלייה מגדרית. הן שלחו מכתב חריף וכואב לראש העיר חיים ביבס, סגנו אלי סבח המכהן כיו"ר דירקטוריון עירוני מודיעין, שר התרבות והספורט, עמותת זזה לקידום ספורט נשים, ועוד, ובו טענו לאפליה מול קבוצת הגברים, שמדשדשת בשנים האחרונות במרכז הטבלה בליגה ב', הרביעית.


"קיץ שלם חיכינו ובעוד שאנחנו שומעות על החתמות של מאמן ושחקנים בקבוצת הבוגרים, אצלנו דממה", כתבו השחקניות. "קבוצת הגברים מתגבשת ואנחנו ממתינות לתורנו – שמעולם לא הגיע. ברגעי האמת לא האמנו שמועדון מסודר כמו עירוני מודיעין, פשוט ישמוט את ההישג הספורטיבי והחברתי החשוב בתולדותיו ברמה הארצית ויפלה לרעה באופן גס שכזה את קבוצת הבוגרות באופן חלוקת התקציבים הציבוריים".


האכזבה, לטענת השחקניות, גדולה עוד יותר מכיוון שבמודיעין הקפידו להדגיש בשש השנים בהן קיימת הקבוצה, שבמועדון הדברים מתנהלים אחרת. והנה ברגע האמת, הן נשארות ללא אפשרות לממש את ההישג הספורטיבי שלהן ומרגישות מקופחות לעומת הגברים.  "ההישג הספורטיבי שלנו, אותו הרווחנו בזכות וביושר פשוט ירד לטמיון”.

עדי שרי, ראש תחום מדיניות ציבורית בעמותת 'זזה - קהילה לקידום ספורט נשים' הגישה דרישה לשקיפות מכח חוק חופש המידע, וביקשה לחייב את המועדון לפרסם את החלוקה התקציבית בין קבוצת הבוגרים לקבוצת הבוגרות, ולפרט את ההוצאות. "אנו מלוות את השחקניות בשעתן הקשה לאחר שלאורך עונה שלמה הן התאמנו, הזיעו וניצחו, אך במקום לחגוג את ההישג הספורטיבי ולהתחיל להתאמן לקראת עונת 21/22, השחקניות נאלצות להתעסק במפח הנפש הזה ולייצג את עצמן אל מול העירייה".

לדברי גורמים המעורים בנעשה בעירוני מודיעין, בתקציב שהוגש להתאחדות הסתמכו במועדון על הקצבה של 450 אלף שקל מהטוטו. אבל בהתאחדות לכדורגל טענו שהסכום מהטוטו יגיע רק במהלך השנה וכדי שהקבוצה תוכל לשחק בליגת העל, על המועדון להוסיף את הסכום הזה לתקציב.

"מדובר בבור לא צפוי", טוען מקורב למועדון. "כשהתבררה לנו הבעיה ניסינו להשיג מקורות תקציביים והוצאנו קול קורא כדי להביא גורמים שונים, כולל איחודים עם מועצות שכנות, אבל ההתאחדות החליטה שלא להעלות את הקבוצה".

קבוצת הנשים תשחק השנה בלאומית, אבל שחזור ההישג לא נראה באופק. המאמן, אריאל וינדר, יצטרך לגבש סגל חדש שינסה לעמוד במשימה הלא פשוטה ולהישאר בליגה השנייה.

מדוברות עיריית מודיעין ועירוני מודיעין נמסר בתגובה: "בעירוני מודיעין רואים חשיבות רבה בספורט הנשי ומשקיעים רבות בקידום וטיפוח ילדות, נערות ונשים בתחום זה בכלל ובענף הכדורגל בפרט. עם העפלת קבוצת הנשים לליגת העל, הכין מועדון הכדורגל תקציב בהתאם לתקצוב של קבוצות הנשים בליגת העל, המסתמך בין היתר על תמיכת הטוטו. להפתעת המועדון, החליטה ההתאחדות לכדורגל לא לאשר את התקציב ולממש את ההישג הספורטיבי של הקבוצה. יודגש כי בניסיון נוסף לממש את ההעפלה, פרסם המועדון קול קורא המזמין שיתופי פעולה, לרבות איחוד עם גורמים מקצועיים נוספים, אבל החלטת ההתאחדות לא להעלות את הקבוצה, הפכה את הקול הקורא ללא רלוונטי".