מאת: גיא גפן | צילומים: עוצמה מודיעין

תיכון עירוני א' גבר בשבוע שעבר (חמישי), על תיכון הימלפרב 69:59 במסגרת חצי הגמר של הליגה המחוזית. בכך הבטיחו שחקני י-י"ב במודיעין מכבים רעות את ההעפלה למשחקים על הזכות לעלות לליגת העל לתיכונים.

זו השנה החמישית לפרויקט הכדורסל, אותו מוביל מקצועית אשר חגי, המנהל המקצועי, בסיוע עירוני. חגי, דמות כדורסל מוכרת וותיקה בעיר, סיפר על ההישג המרשים: "זו הפעם הראשונה שאנחנו יכולים להתמודד על העלייה לליגת העל מול כל קבוצות התיכוניים המובילות בארץ. בדרך לשם מגיעים לגמר של מחוז ירושלים. בסוף חודש נובמבר מתכנסות קבוצות בגליל לטורניר, שבו שתי הקבוצות שמגיעות לגמר עולות לליגת העל אוטומטית. מקומות 3-4 הולכות למשחקי מבחן נגד מול המועמדות לירידה מליגת העל".

הופתעתם שהגעתם כל כך רחוק?

"האמת, לא ציפינו שזה יקרה השנה. אנחנו קבוצה צעירה שרוב השחקנים בה הם מכיתות י' ו-י"א, שחקנים צעירים. יש רק שני שחקנים מ-י"ב".

ספר קצת על התהליך בפרויקט הזה?

"הפרויקט התחיל לפני חמש שנים. בכל שנה אני עורך מבחנים, ואנחנו לוקחים בין 15-20 שחקנים מובילים במודיעין, שמים אותם ב-2 כיתות עם אימוני בוקר ולימודי השלמה. יותר מ-90% מהשחקנים הם שחקני עוצמה מודיעין למרות שזה פרויקט עירוני. אני מאמין שברגע שנעלה לליגת העל השחקנים המובילים ירצו להצטרף לפרויקט הזה".

איך אתה מנתח את סיכויי העלייה שלכם?

"הרבה מזל ותלוי בהגרלה. אנחנו נעשה את המקסימום כמובן. בעצם אנחנו המחוז הראשון שסיים".

מהו סוד ההצלחה שלכם?

"הרבה עבודה קשה. אנחנו מכוונים לליגת העל, לא סתם אנחנו מציבים 15-20 שחקנים באותו בית ספר, בסוף זה מתחבר. יש עשייה, עובדים קשה והתוצאות בסוף מוכיחות את עצמן".

מי איתך בצוות המקצועי?

"איתי מיזן שמאמן את הנוער והבית ספר יחד איתי. בנוסף יש את איתי שגיא מאמן חדש. מעבר לכך התחלתי לאמן השנה את כיתות ז'."

אשר חגי הינו המנהל המקצועי גם בקבוצה הבוגרת של עוצמה מודיעין המשחקת בליגה א' מחוז מרכז, והכגדרתו הוא 24/7 כל כולו למען המועדון. כמובן שחלק בלתי נפרד מחזון המועדון בעוצמה מודיעין הוא לשלב שחקנים צעירים בקבוצה הבכירה בעיר. בחזונו רואה חגי את השחקנים הצעירים נותנים את הטון בבוגרים.

מה מטרת העל שלכם?

"לעלות לליגת העל לבתי ספר תיכוניים ולליגת העל לנוער וכמובן שהשחקנים הצעירים שלנו ישתלבו בקבוצה הבוגרת. כבר היום יש ארבעה שחקנים שהם חלק בלתי נפרד ומשמעותי מהבוגרים - עידו לופו, תומר שקד, רון דרוקמן ודותן קלז".

חגי לא שכח להודות לכל מי שהוא חלק בלתי נפרד מהפרויקט: שמעון סלל רווה רודריגז בעלי המועדון, לביא חלפי מנהל חברתי ומנהל 'השחקן השלם', ברוריה הדר מנהלת מחלקת הבנות ואחראית שחקנים ב'השחקן השלם' וגלית ברוקר שהיא מורה מקשרת. כל זאת בתמיכה מלאה של עיריית מודיעין.

כבר ביום חמישי תתמודד עירוני א' מול תיכון הראל הירושלמי בגמר מחוז ירושלים, כאשר שתי הקבוצות הבטיחו עוד קודם את עלייתם לשלב הבא.